Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 lipca 2022

Prace nad budową kanalizacji ruszyły. Na początek ul. Świerkowa

fot. powierzone

fot. powierzone

Po wielu miesiącach oczekiwań prace nad budową kanalizacji sanitarnej w # Zamościu w końcu się rozpoczęły, a w „plac budowy” jako pierwsza zamieni się ul. Świerkowa. Szubińscy włodarze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, przystąpili tym samym do bardzo kosztownej inwestycji.

Przypominamy, że już na początku kwietnia rozstrzygnięto przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej z Turu do Zamościa. z kolei niespełna miesiąc później została podpisana umowa z wykonawcą, którym okazała się wyłoniona w przetargu firma „Ekomel” z siedzibą w Chojnicach. Zaoferowała ona bowiem zaoferowała najniższą stawkę za budowę kanalizacji – dokładnie 9 mln 818 tys. 862 zł. Szubiński samorząd podjął się realizacji inwestycji głównie za sprawą otrzymanego olbrzymiego dofinansowania w ramach funduszu rządowego Polski Ład, który pokryje aż 95% kosztów przedsięwzięcia. Pozostała część (5%) to pieniądze pochodzące z budżetu gminy.

Niespełna 10 mln zł pozwoli tym samym na wybudowanie ok. 7,6 km sieci kanalizacyjnej oraz 378 przyłączy. Co istotne dla mieszkańców Zamościa, firma odpowiadająca za wykonanie wszelkich robót zobowiązana została również do utwardzenia drogi po zakończeniu pracy, które właśnie się rozpoczęła. Jej pierwsze efekty będą widoczne na końcowym odcinku ul. Świerkowej w Zamościu. Firma przygotowała już także sporo materiałów niezbędnych do budowy kanalizacji, które są obecnie przechowywane przy ul. Klonowej. Zgodnie z umową realizacja inwestycji ma się zakończyć w czerwcu 2024 roku, dlatego też mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  Jachu , w dniu 03-07-2022 16:25:11 napisał:

  Co robił poprzedni burmistrz w tej sprawie. Był przecież taki dobry.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Marek, w dniu 03-07-2022 19:47:52 napisał:

  Budował kanalizacje w Turze bez której nie można by budować w Zamościu. Zrozumiałeś czy łopatą trzeba ci do głowy wkładać?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Zamościanin, w dniu 04-07-2022 11:07:59 napisał:

  Przecież budowa trwa także na ulicy Azaliowej, więc Świerkowa nie jest pierwszą.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)