Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2021

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

fot. pow.

fot. pow.

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

Team building pomysły: Maszyna Goldberga

Czym jest tajemnicza maszyna? Maszyna Goldberga to wyjątkowy i widowiskowy event team-buildingowy. Tytułowa Maszyna to duży, składający się z wielu elementów i segmentów mechanizm. Zadaniem uczestników jest wspólna praca nad budową. Nie jest to jednak proste. Aby tego dokonać, potrzebne są duże pokłady kreatywności oraz współpracy zespołowej. Pracownicy trenują takie umiejętności jak sprawna komunikacja, czy kooperacja nie tylko wewnątrz drużyn, ale także z pozostałymi zespołami. To doskonałe narzędzie, które pozwoli wzmocnić więzi i motywację zespołu do realizacji późniejszych obowiązków firmowych.

Team building pomysły: Kryminale zagadki Karkonoszy

Zabawa w detektywów? Czemu nie! Kryminale zagadki Karkonoszy to gra scenariuszowa. W niezwykłej atmosferze z dreszczykiem uczestnicy będą musieli rozwiązać tajemnicę zbrodni, lub wymknąć się sprawiedliwości. To, co liczy się w tej zabawie to przede wszystkim logiczne myślenie, umiejętność kojarzenia faktów a także radzenia sobie ze stresem. Niezwykle ważne są też umiejętności komunikacyjne, każda z drużyn bowiem ma określony czas na osiągnięcie swoich celów. Podczas wykonywania zadań mamy zatem możliwość nie tylko wzmocnienia relacji między uczestnikami, ale także odkrycia dotychczas nie ujawnionego potencjału w niektórych z nich. Dobrze przeprowadzone warsztaty team buildingu to doskonały sposób by dowiedzieć się więcej o swoich pracownikach, odkryć ich ukryte talenty i wykorzystać mocne strony.

Team building pomysły: Turniej kulinarny

Gotowanie nieustannie jest na topie. Dowodzi tego nieustanna popularność programów kulinarnych, czy liczba blogów o gotowaniu. Turniej kulinarny to świetna zabawa team-buildingowa, łącząca rywalizację ze zdobywaniem nowej wiedzy i umiejętności. Wszyscy uczestnicy staną do walki w różnorodnych konkurencjach. Należą do nich np.: ślepy test smaku, ubijanie piany, picie soku z cytryny itp. Całość zabawy rozgrywać się będzie pod okiem profesjonalnego jury, które oceniać będzie i nagradzać zarówno najlepsze zespoły, jak i indywidualnych uczestników. Ważna będzie praca zespołowa, szybkość i precyzja, a także pomysłowość.

Team building pomysły: Igrzyska firmowe

Jeśli pracownicy lubią zdrową rywalizację, z pewnością spodoba im się idea igrzysk firmowych. Uczestnicy zmierzą się ze sobą w różnorodnych konkurencjach indywidualnych i zespołowych. A jakich? W programie może być m.in. gra w piłkę w workach, strzelanie z procy, wyścig na skrzyniach czy "ślepa" skakanka. Pracownicy będą musieli wykazać się doskonałą komunikacją, zręcznością i precyzją.

- Team building to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Różnorodne scenariusze imprez pozwalają perfekcyjnie dopasować je do potrzeb i oczekiwań organizacji – mówi Joanna Hoc-Kopiej, reprezentująca Dwór Korona Karkonoszy, wyspecjalizowany w organizacji imprez integracyjnych. - Szybkość, siła czy umiejętność działania pod presją – te elementy łączy jedno - towarzyszy im atmosfera współpracy i doskonałej zabawy, co przekłada się na polepszenie relacji i wydajności całego zespołu – dodaje ekspert z Dworu Korona Karkonoszy.

Team buiding wpływa na rekrutację?

Warto wspomnieć o jeszcze jednym istotnym aspekcie. Team building może bowiem wpłynąć na skuteczność prowadzonej rekrutacji. W jaki sposób? Zadowolony i zmotywowany pracownik stanie się ambasadorem marki, rozpowszechniając pozytywne opinie na jej temat. A jak pokazało badanie przeprowadzone przez GoldenLine.pl aż 63% kandydatów szuka informacji o wybranych firmach w serwisach internetowych z opiniami o pracodawcach. 51% badanych z kolei uważa, że to znajomi stanowią cenne źródło informacji o firmie. Natomiast 49 % respondentów przeszukuje fora dyskusyjne w celu znalezienia opinii o pracodawcy. Czy warto zatem inwestować w zadowolenie obecnych pracowników? Odpowiedź jest prosta. Zdecydowanie tak. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy tak wiele firm bezskutecznie poszukuje nowych pracowników.

Dodatkowe korzyści

Jeśli myślisz o organizacji eventu typu team building, pomysły to jedno. Warto uświadomić sobie jakie inne korzyści może przynieść team building? Poniżej małe podsumowanie kilku z nich:

• Ukryte talenty odkryte podczas rozmów na imprezach integracyjnych poza biurem mogą być cenne dla firmy, a nawet pomóc w wyznaczeniu nowej ścieżki działania.
• Ćwiczenia budowania zespołu mogą być świetnym sposobem na uczynienie menedżerów bardziej dostępnymi.
• Kiedy zespół wraca z wyjazdu integracyjnego, energia w biurze może się zmienić, nadając kulturze firmy porywający wstrząs.
• Wyjazdy integracyjne dają pracownikom możliwość łączenia się w zespoły z innymi działami i poznawania ich ról.

Materiał: Karolina Cempel

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  s, w dniu 05-08-2021 12:24:57 napisał:

  motywację najskuteczniej można podnieść głównie w 1 sposób wszystkim dobrze znany.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  treser prywaciarzy, w dniu 05-08-2021 12:27:11 napisał:

  zacznijcie normlanie placic i traktowac ludzi to motywacja bedzie a nie wykorzystujecie ludzi zlodziejskie prywaciarze i dziwicie sie z eludzie maja wywalone w wasz zaklad i pluja na was

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Pokój dzienny/ jadalnia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Nadanie modnej linii
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)