Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Przedostatnia tura wypłat 14. emerytury. Seniorzy otrzymali już 8,9 mld zł

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

W czwartek 25 listopada br. do blisko 1,7 mln emerytów i# rencistów trafi kolejne 1,9 mld zł. Do tej pory wypłacono już 8,9 mld zł. – Zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała dodatkowe świadczenie. Nie mam wątpliwości, że jest to ważne wsparcie – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Czternasta emerytura to kolejne w tym roku dodatkowe świadczenie dla emerytów i rencistów. W przeciwieństwie do trzynastej emerytury – tu obowiązuje kryterium dochodowe 2900 zł. Stosowana jest jednak zasada „złotówka za złotówkę”. Przykładowo jeśli pobierana emerytura wynosi 3100 zł, wtedy „czternastka” przysługuje w kwocie pomniejszonej o 100 zł. Zdecydowana większość emerytów i rencistów jest jednak uprawniona do wypłaty w pełnej wysokości, czyli 1250,88 zł brutto.

Kolejne „czternastki” wypłacone

25 listopada br. to dzień wypłaty kolejnej, przedostatniej już transzy czternastej emerytury.

– Dzisiaj do blisko 1,7 mln emerytów i rencistów trafi kolejne 1,9 mld zł. Do tej pory wypłacono już 8,9 mld zł. To oznacza, że zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała dodatkowe świadczenie. Nie mam wątpliwości, że jest to ważne wsparcie, a seniorzy dobrze wiedzą, na co przeznaczyć te pieniądze – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodaje szefowa MRiPS, w sumie, w tym roku w ramach czternastej emerytury wypłaconych będzie 11 mld zł.

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  Emerytka , w dniu 25-11-2021 09:59:28 napisał:

  teraz drodzy emeryci musicie pięknie podziękować swoim dobrodziejom przy urnie

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Kasia, w dniu 25-11-2021 12:36:24 napisał:

  Chore. I tak inflacja wszystko zje. Najpierw podwyżki , teraz jakieś dopłaty, żeby było widać jaki rząd jest jest dobry. Mydlenie oczu nic więcej. A ciemny lud się cieszy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Filet z kurczaka
14,99 PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Cytryna
3,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)