Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2022

Przedstawiciele ITD w Chroboczku. Dobry kontakt z młodzieżą

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek 25 listopada uczniowie Zespołu Szkół im.prof.Emila Chroboczka gościli przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego #Panią Darię Gackowską i Pana Piotra Stępnia.

Podczas spotkania z uczniami kl III i IV w zawodzie technik logistyk inspektorzy omówili do czego powołana została ITD oraz przykłady kontroli różnych środków transportu pod wieloma kątami. Na początek opowiedzieli o historii powstania ITD oraz omówili strukturę ITD. Inspekcja Transportu Drogowego została powołana ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Utworzenie tej wyspecjalizowanej służby wynikało z konieczności zapewnienia uczciwej konkurencji w transporcie drogowym, poprawy bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. Inspektorzy przedstawili zagadnienia związane z czasem pracy kierowcy zawodowego, opowiedzieli o rodzajach tachografów, o próbach manipulacji przez kierowców. Spore zainteresowanie wzbudziło zaprezentowanie pojazdu służbowego oraz sprzętu, który jest wykorzystywany w codziennej pracy przez inspektorów. Nasi umundurowani goście nawiązali z młodzieżą dobry kontakt, pochwalili młodzież za dużą wiedzę z zakresu czasu pracy kierowców, chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

Bardzo dziękujemy.

Wizyta odbyła się w ramach projektu ,,Wszystko jest logistyką’’ współfinansowanego przez Powiat Nakielski , koordynatorzy; Ryszarda Krzyżanowska-Kalka , Agnieszka Bubczyk

Materiał; Ryszarda Krzyżanowska-Kalka

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Poduszki świąteczne
40,00PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)