Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

09 stycznia 2023

Przedświąteczna akcja charytatywna. Zaangażowanie wolontariuszy

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, Szkolny Klub Wolontariusza zintensyfikował swoje działania przed# Bożym Narodzeniem.

Już 6 grudnia do Przedszkola nr 2 w Szubinie zawitało kilku Świętych Mikołajów w towarzystwie Śnieżynek, którzy obdarowywali maluchy upominkami. W kolejnych dniach grudnia nasi wolontariusze dwukrotnie uczestniczyli w zbiórce żywności w szubińskich marketach, wspierając w ten sposób działalność Akcji Katolickiej, Caritas oraz Rady Parafialnej przy kościele św. Andrzeja. Zebrane dary trafiły do rąk najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta i okolic. Poza tym, uczniowie, nauczyciele i rodzice wykonywali kartki świąteczne, które trafiły do uczestników wigilii dla samotnych, zorganizowanej przez Stołówkę św. Faustyny w Szubinie. Kartkami wolontariusze obdarowali także dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy oraz pacjentów z oddziałów kardiologii i kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. 24 grudnia zaś dwoje uczniów naszej szkoły - Barbara Siuchnińska i Igor Konieczka – swoimi kolędami uświetniło wigilię dla samotnych zorganizowaną przez Stołówkę św. Faustyny. Przed świętami odbyła się także w naszym liceum zbiórka karmy dla zwierząt, którą przekazaliśmy jednemu z okolicznych schronisk.

Wszystkim zaangażowanym w przedświąteczną działalność charytatywną serdecznie dziękujemy!

Materiał: B. Kowalska, J. Kozerewicz, E. Klawińska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)