Dziś mamy 28 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2023

Przegląd Teatralny w przedszkolu. Gromkie brawa dla małych aktorów

fot.archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot.archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Dnia 12.06.2023 roku w naszym przedszkolu odbył się# "Przegląd teatralny".

Przegląd nie miał charakteru konkursu, nie podlegał ocenianiu. Jego celem było propagowanie teatru jako sztuki wśród dzieci oraz pobudzenie fantazji i wyobraźni twórczej przedszkolaków. Tematyka oraz czas trwania prezentowanych przez dzieci przedstawień teatralnych była dowolna. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały przedstawienia dla swoich kolegów i koleżanek. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z grupy Wróbelki w przedstawieniu „Rzepka”. Nie zabrakło uśmiechów ze strony widowni oraz dobrej zabawy, gdyż mali aktorzy odgrywali swe role z wielkim przejęciem i zaangażowaniem. Aktorzy mieli ponadto barwne i różnorodne kostiumy. Drugie w kolejności wystąpiły dzieci z grupy Biedronki z inscenizacją ,,Zajączek i sałata”. Zadaniem małych aktorów było propagowanie zdrowego odżywiania i wartości rodzinnych. Kolejną grupą były Muchomorki, które wcielając się w swoje role przeniosły oglądających „W krainę bajek”. W swym przedstawieniu aktorzy, prócz świetnych kostiumów, wykorzystali podkład muzyczny oraz dekoracje, co znacznie urozmaiciło przekaz przedstawienia. Jako ostatnie wystąpiły Stokrotki z przedstawieniem „Na marchewki urodziny” opartym o wiersz Jana Brzechwy ,,Na straganie’’.

Wszystkie przedstawienia zostały nagrodzone gromkimi brawami. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominki w postaci zestawu książeczek.

Materiał: Eliza Ewert

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)