Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Przewoził zwierzęta bez uprawnień. Interwencja na „dziesiątce”

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

Kierowca przewożący 5 tys. sztuk drobiu nie posiadał wymaganych# uprawnień konwojenta transportu żywych zwierząt.

18 maja br. na krajowej „dziesiątce” inspektorzy z bydgoskiego oddziału kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali pojazd członowy, którym przewożony był drób do ubojni.

W toku kontroli okazało się, że kierowca nie ukończył specjalistycznego szkolenia i tym samym nie uzyskał licencji, która jest wymagana dla osoby transportującej zwierzęta. Uzyskanie tego dokumentu jest poprzedzone egzaminem, który potwierdza, że osoba opiekująca się zwierzętami podczas ich transportu posiada wymaganą wiedzę pozwalającą na właściwą organizację przewozu i tym samym potrafi zapewnić właściwy dobrostan zwierząt.

Kierujący został ukarany mandatem karnym, a wobec osoby, która dopuściła do wykonywania przewozu zwierząt przez kierowcę nieposiadającego wymaganych kwalifikacji zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Dalszą część przewozu zrealizował kierowca posiadający stosowane uprawnienia.

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 10 (10)

  Arek, w dniu 21-05-2022 13:02:47 napisał:

  zapewnić dobrostan zwierząt, które jadą na ubojnie- dobre ;)

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Ja to ja, w dniu 21-05-2022 20:35:32 napisał:

  Czy zatrzymanie auta na kilka godzin w tych upałach było dobrostanem tych zwierząt ?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  kierowca, w dniu 22-05-2022 09:42:15 napisał:

  inspekcja drogowa niech zajmie sie stanem drog

  odpowiedz

  • 4 (4)

  kura z transportu, w dniu 22-05-2022 11:42:31 napisał:

  Cyt: "W czasie kontroli okazało się, że kierowca nie ukończył specjalistycznego szkolenia". Toż to czysty dom wariatów. Bez przeszkolenia ci idioci nie pozwolą w słoiku przenieść rybki akwariowej. I na taki cyrk idą nasze podatki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)