Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

16 września 2022

Przewrócona ciężarówka na S5. Zablokowane dwa pasy ruchu

fot. Pomoc Drogowa Bydgoszcz 24h Andruszczenko Krystian

fot. Pomoc Drogowa Bydgoszcz 24h Andruszczenko Krystian

Dzisiaj rano samochód ciężarowy przewrócił się na drodze#ekspresowej nr 5 na pas zieleni i bariery drogowe. Kierowca został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło 16 września tuż po godzinie 8:00. Na trasie S5 pomiędzy Lisim Ogonem a Białymi Błotami samochód ciężarowy przewrócił się na pas zieleni, niszcząc bariery energochłonne. Na miejsce przyjechało aż 5 zastępów straży pożarnej, policja oraz ZRM.

 W wyniku zdarzenia zostały zablokowane dwa pasy ruchu, po obu stronach drogi. – przekazał st. kpt. Karola Smarza – oficera prasowego KM PSP Bydgoszcz

Działania straży opierały się w dużej mierze na wyciągnięciu kierowcy z kabiny, którego potem zabrał zespół ratownictwa medycznego do jednego z bydgoskich szpitali. Po upewnieniu się, że ciężarówka nie stanowi bezpośredniego zagrożenia, strażacy po blisko godzinie – udali się do swoich jednostek. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy JRG nr 4 Bydgoszcz i po jednym zastępie z JRG SP PSP Bydgoszcz, OSP Łochowo i OSP Białe Błota.

Jak doszło do zdarzenia? Kierowca z nieznanych przyczyn zjechał na prawe barierki drogowe, od których się odbił, po czym pojechał wprost na środkowe bariery, doprowadzając do przewrócenia się ciągnika siodłowego marki Scania – przekazała kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszczy.

Kierowca – który był 50-letnim mężczyzną  został znaleziony w stanie nieprzytomności. Do momentu zakończenia badań w szpitalu i odzyskaniu przytomności u kierowcy, policja nadal prowadzi swoje czynności

Aktualnie swoje działania prowadzi policja. Jezdnie do momentu posprzątania pojazdu oraz jego ładunku w postaci pięciolitrowych baniaków z solą fizjologiczną, będą częściowo zablokowane.

 

 

 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  Tito, w dniu 16-09-2022 14:24:45 napisał:

  Może miał wystrzał na przedniej osi

  odpowiedz

  • -4 (4)

  Rafcio, w dniu 16-09-2022 18:01:27 napisał:

  Połóż się ku**a na tej autostradzie, połóż sie

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Adrian , w dniu 16-09-2022 18:34:41 napisał:

  Jest godzina 18-ta a ciężarówka nadal leży. Tak właśnie działają nasze służby...

  odpowiedz

  • 1 (5)

  CNA, w dniu 16-09-2022 19:56:37 napisał:

  Dobrze że w tym miejscu się położył a nie na dwukierunkowej 10.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Migotka, w dniu 16-09-2022 20:47:01 napisał:

  "Kierowca – który był 50-letnim mężczyzną został znaleziony w stanie nieprzytomności." Autorze tekstu, zanim opublikujesz, to sprawdź, co napisałeś. Może przeczytaj tekst na głos lub podeślij komuś do sprawdzenia i korekty.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  fiat 125, w dniu 17-09-2022 08:29:11 napisał:

  Ciężarówki musza zniknąć z dróg będzie bezpiecznie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Jachu, w dniu 17-09-2022 09:59:51 napisał:

  Nie krytykujcie autora bo zablokują możliwość komentarzy takie mają metody.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Beis, w dniu 17-09-2022 20:07:52 napisał:

  Rykowisko poczuł w tych okolicach

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Budowa magazynów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa hal
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)