Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

30 czerwca 2021

Przysięga wojskowa Tomasza Jahnke. Zawsze gotowy, zawsze blisko

fot. Agnieszka Bubczyk

fot. Agnieszka Bubczyk

Dnia 26 czerwca 2021 roku delegacja# Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka, w składzie: dyrektor szkoły - Alicja Jaśkowiak, nauczyciel edukacji wojskowej Jarosław Odrobiński oraz wychowawca klasy Agnieszka Bubczyk, uczniowie klasy IV Technikum (szer. Gracja Gałązka, Kamila Sawicka, Kacper Tchórzewski) uczestniczyła w uroczystej przysiędze wojskowej  żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Grudziądzu.  Ślubowanie na sztandar wojskowy składał Tomasz Jahnke - tegoroczny maturzysta. 

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 80 ochotników utworzonego niedawno 83. batalionu piechoty lekkiej. Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT, podobnie jak żołnierze innych brygad wspierali na różnych płaszczyznach służbę zdrowia i instytucje, które potrzebowały pomocy w czasie trwającej pandemii SARS-CoV-2. Przysięga była wyjątkowa także z innego powodu. Swoją obecnością uświetnił ją Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak. Obecny na miejscu był również Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła oraz pułk. Krzysztof Stańczyk dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze po raz pierwszy przysięgali na terenie koszar nowego, trzeciego batalionu.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wręczył pamiątkowe ryngrafy 6 żołnierzom szkolenia podstawowego. Wśród nich był szer. Tomasz Jahnke, który m.in. swoją postawą, doświadczeniem, znajomością regulaminów oraz przygotowaniem pod względem fizycznym podobnie jak pozostali, wyróżniał się na tle pozostałych żołnierzy szkolenia podstawowego.

Pani dyrektor, z wychowawcą oraz p. Jarosławem Odrobińskim złożyli gratulacje Tomaszowi i jego rodzicom oraz wręczyli upominki ufundowane przez szkołę i organ prowadzący - Powiat Nakielski. Tomek jest ósmym kadetem klasy wojskowej, który złożył uroczystą przysięgę.  

Przysiędze  towarzyszył piknik wojskowy „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” podczas, którego żołnierze zaprezentowali swój sprzęt i wyposażenie. Odwiedzający mogli zobaczyć m. in. KTO Rosomak, armatohaubicę Dana, wyrzutnię Langusta, czy moździerz Rak oraz posmakować wojskowej grochówki.

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wojsko-polskie-rosnie-w-sile

 

Autor: Agnieszka Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)