Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

19 sierpnia 2021

Przyszli liderzy. Uczyli się efektywnej współpracy w grupie

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się wczoraj (18 sierpnia)# z uczestnikami pierwszej edycji realizowanego we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika programu edukacyjno-społecznego „Kuźnia liderów regionu”. Szesnastka młodych ludzi uczyła się efektywnej współpracy w grupie i prowadzenia debat publicznych, budowała postawę wrażliwości społecznej i aktywności obywatelskiej.

- Jestem przekonany, że niezależnie od tego, kim zostaną w przyszłości, uczestnicy naszej kuźni liderów będą ludźmi zaangażowanymi, wrażliwymi społecznie i otwartymi na drugiego człowieka. Taki był cel programu, a instytucja, która go stworzyła i zrealizowała, daje gwarancję, że to się udało. Gratuluję uczestnikom i wszystkim tym, dzięki którym przeżyli tę wspaniałą przygodę. Teraz, we własnych środowiskach, będą wykorzystywać zbudowany w czasie tych kilku miesięcy potencjał. Nasz region zmienia się dzięki takim jak oni – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Szesnastoosobowa grupa (wybrana spośród uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa, którzy złożyli aplikacje podczas ogłoszonego na początku roku naboru) uczestniczyła w wykładach i warsztatach prowadzonych przez naukowców i wykładowców akademickich, pracowała z podopiecznymi toruńskiego Stowarzyszenia Wędka i wzięła udział w szkole letniej w Borach Tucholskich. Realizatorem programu było działające w ramach Wydziału Teologicznego UMK Laboratorium św. Jana Pawła II.

Dzisiejsze spotkanie z marszałkiem Piotrem Całbeckim, w którym uczestniczyła też dyrektor Gabinetu Marszałka Beata Sawińska, było podsumowaniem przedsięwzięcia.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Zamościanin, w dniu 31-08-2021 10:45:43 napisał:

    Wydział Teologiczny? Wiedza Tajemna Kiedyś była na UKW w Bydgoszczy

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Meble młodzieżowe i dziecięce
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Remonty mieszkań
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Kanapa
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)