Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2022

Radni zdecydowali. Żegluga przejdzie pod stery ministerstwa

fot. Archiwum

fot. Archiwum

Uchwała podjęta w czasie dzisiejszej sesji przypieczętowała od dawna # poruszaną kwestię zmiany organu prowadzącego dla Zespołu Szkół żeglugi Śródlądowej w Nakle.

Od ponad dwóch lat trwały rozmowy na temat przekazania nakielskiej Żeglugi pod ministerstwo. Niedawno pojawiła się taka możliwość i część radnych czyniła starania, aby przekazać Żeglugę ministerstwu infrastruktury. Dzięki takiej decyzji szkoła ma lepiej się rozwijać, głównie za sprawą większych możliwości finansowych. Część radnych była sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. Ostatecznie jednak doszło do spotkań z przedstawicielami ministerstwa, podczas których ustalono warunki ewentualnego przejęcia.

Podjęto także uchwałę intencyjną, która rozpoczynała proces przekazania szkoły pod ministerstwo. W czasie dzisiejszej sesji zapadła kluczowa uchwała na ten temat. Radni wyrazili zgodę na przekazanie ministrowi infrastruktury prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle.

Podczas tego głosowania za przekazaniem szkoły byli radni: Ryszard Bagnerowski, Paweł Duda, Edward Kominiak, Marek Kornalewicz, Maciej Lisowski, Daniel Olszak, Jacek Osiński, Alina Pałubicka-Grzegorek, Adam Piszczek, Ignacy Pogodziński, Zbigniew Sabaciński, Mariusz Skoczek, Tadeusz Sobol, Adam Tchórzewski, Jarosław Warmke, Rozalia Wencel. Głos przeciw oddał Maciej Boinski, a Beata Danielewska-Szymczka, Tomasz Miłowski i Jarosław Schulz wstrzymali się od głosu. W obradach nie uczestniczył radny Jacek Książek. Ostateczne decyzje oraz warunki i zasady przejęcia szkoły przez ministerstwo będzie podjemował Zarząd Powiatu. W czasie dzisiejszych obrad radni wyrazili swoje zdanie na ten temat, ale głosowanie wykazało, że większość jest za tym, żeby szkoła była prowadzona przez resort. 

Czy przekazanie Żeglugi ministerstwu pomoże rozwijać się tej szkole? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie!

Ankieta

Jak oceniasz pomysł przekazania Żeglugi pod ministerstwo?

 • Dobrze
 • Źle
 • Nie mam zdaniaCzytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • -20 (32)

  Jarosław polskezbaw, w dniu 29-06-2022 16:59:21 napisał:

  Bardzo dobrze. Dzięki PiSowi i ich ekspertom Polska rozwija się jak nigdy!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (23)

  Sołtys, w dniu 29-06-2022 18:51:24 napisał:

  Głupia decyzja. Oddali majątek w ręce polityków. Oddali szkołę, która przynosiła zysk dla innych szkół.

  odpowiedz

  • 15 (31)

  Naklok zwykły , w dniu 29-06-2022 19:57:08 napisał:

  Dzięki pisowi kończą mi się oszczędności

  odpowiedz

  • 12 (16)

  Micki, w dniu 29-06-2022 20:22:05 napisał:

  Nie długo radni przejdą pod stery bezrobocia. Zdecydują niedługo wyborcy.

  odpowiedz

  • 4 (18)

  Gnojokok, w dniu 29-06-2022 20:47:40 napisał:

  Uważam,że Ci radni co byli "nastawieni sceptycznie" i stosowali oportunizm,działali ze szkodą i stosowali klasyczną obstrukcję.Pytanie jaki mieli w tym interes,czyje dobro chronili i na czyje polityczne zamówienie działali.Czy nie ma tu znamion czynu zabronionego-? Pytanie do odpowiednich służb,do odpowiednich instytucji.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Ojjjjj, w dniu 29-06-2022 22:28:01 napisał:

  Żegluga ok. A co się dzieje w PCPR? Czy wszystko tam jest ok?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (7)

  Henryk , w dniu 29-06-2022 22:31:13 napisał:

  Blokada komentarzy rudy palant musiał nieźle posmarować. Oj dziennikarzyny tego portalu wstyd.

  odpowiedz

  • -6 (10)

  Zofia , w dniu 29-06-2022 22:34:35 napisał:

  I bardzo dobrze innego wyjścia nie ma, na pohybel durniów co myślą inaczej , to totalsi normalka.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Zofia , w dniu 29-06-2022 23:55:09 napisał:

  Na szczęście takich durniów na nie to garstka w Nakle . Jak by Rudy zezwolił to dla idiotów by było ok. No niestety Oscar działa.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Logop, w dniu 30-06-2022 08:13:18 napisał:

  Panie Skoczek proszę mówić wyraźniej.

  odpowiedz

  • -3 (3)

  Gość , w dniu 30-06-2022 19:51:25 napisał:

  Do Logop, nie wstyd pisać taki komentarz? Po prostu żenada

  odpowiedz

  • 1 (3)

  osaka, w dniu 30-06-2022 22:48:59 napisał:

  Kiedy w 1999r Powiat przejmowała Szkołę od Ministerstwa można było tylko "kompres" na głowę założyć i milczeć.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)