IV Szachowe Grand Prix. Triumf Julii Humin
fot. I LO Szubin
Julia Humin tryumfowała w rozgrywkach IV Szachowego Grand Prix I LO im. Stanisława # Wyspiańskiego w Szubinie. Wielokrotna finalistka mistrzostw Polki juniorów i medalistka mistrzostw województwa obecnie zajmuje się trenowaniem młodych adeptów królewskiej gry w Warszawie
W dziewiątym turnieju na podium stanęli także: Vanessa Matyszczyk i Kornel Gunia. Po dziewięciu turniejach na czele klasyfikacji olimpijskiej znajduje się Patryk Chojnacki, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium (I miejsce - 3, II miejsce - 1, III miejsce - 1).
Niezależnie od wyniku w dziesiątym turnieju, zawodnik z SP Mycielewo zapewnił sobie I miejsce w GP. GP składać się będzie z dziesięciu zawodów. Rozgrywki odbywają się w systemie arena, tempem błyskawicznym - 3 minuty na uczestnika, w ciągu 20 minut.
Pierwsza trójka turnieju
I miejsce Julia Humin (Warszawa)
II miejsce Vanessa Matyszczyk (I LO Szubin / UKS Szachowa Dwójka Szubin)
III miejsce Kornel Gunia (I LO Szubin / UKS Szachowa Dwójka Szubin)
Medaliści dotychczasowych turniejów IV Grand Prix I LO Szubin
materiał: Piotr Szybowicz
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)"Demokracja" po sowiecku. Dzień manipulacji i terroru
79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział #w powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu #ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Dziś 106 rocznica. Włączenie Nakła do odrodzonego Państwa Polskiego
Dziś obchodzimy 106. rocznicę wkroczenia# oddziałów #Wojska Polskiego do Nakła i przejęcia przez nie władzy wojskowej. Po blisko 150 latach zaborów Pomorze i Kujawy Zachodnie wróciły do Polski.
(czytaj więcej)