Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Równanie dróg zależy od finansów. Będą pieniądze, będzie naprawa

fot. archiwum

fot. archiwum

Sporo dróg w gminie Szubin nadal potrzebuje remontu, chociażby# doraźnego. W tej sprawie zaapelowała ostatnio radna Beata Woźniak.

Choć gmina Szubin może pochwalić się kilometrami nowych dróg, to są jeszcze takie, które pozostają w sferze marzeń mieszkańców, a pewnie i urzędników. Gdzie potrzebna jest naprawa? Beata Woźniak zawnioskowała niedawno o naprawę ubytków w ulicy Powstańców Wielkopolskich w Kołaczkowie od nr 42 w stronę Zazdrości. Ulica Powstańców Wielkopolskich, ale tym razem w Szubinie, wymaga także wyrównania – od nr 82 aż do Zazdrości. Wyrównania potrzebują również ulice Leśna i Łąkowa w Małych Rudach. Co na to gmina? Kiedy na wymieniona przez radną ulice wjedzie sprzęt?

Jeśli chodzi o ubytki w Kołaczkowie, mają być one naprawione najpóźniej we wrześniu. Oznacza to, że stan drogi nieco poprawi się jeszcze przed zimą. A co z pozostałymi drogami? – W pierwszej połowie roku 2022 przeprowadzono równanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Szubin. W ramach tych prac wyrównano ul. Powstańców Wielkopolskich w Szubinie w kierunku Zazdrości oraz ulicę Leśną i Łąkową w Małych Rudach. Ponowne równanie tych dróg uzależnione będzie od posiadanych środków finansowych w budżecie gminy w dalszej części roku 2022 – poinformował burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa hal
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)