Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Równanie dróg zależy od finansów. Będą pieniądze, będzie naprawa

fot. archiwum

fot. archiwum

Sporo dróg w gminie Szubin nadal potrzebuje remontu, chociażby# doraźnego. W tej sprawie zaapelowała ostatnio radna Beata Woźniak.

Choć gmina Szubin może pochwalić się kilometrami nowych dróg, to są jeszcze takie, które pozostają w sferze marzeń mieszkańców, a pewnie i urzędników. Gdzie potrzebna jest naprawa? Beata Woźniak zawnioskowała niedawno o naprawę ubytków w ulicy Powstańców Wielkopolskich w Kołaczkowie od nr 42 w stronę Zazdrości. Ulica Powstańców Wielkopolskich, ale tym razem w Szubinie, wymaga także wyrównania – od nr 82 aż do Zazdrości. Wyrównania potrzebują również ulice Leśna i Łąkowa w Małych Rudach. Co na to gmina? Kiedy na wymieniona przez radną ulice wjedzie sprzęt?

Jeśli chodzi o ubytki w Kołaczkowie, mają być one naprawione najpóźniej we wrześniu. Oznacza to, że stan drogi nieco poprawi się jeszcze przed zimą. A co z pozostałymi drogami? – W pierwszej połowie roku 2022 przeprowadzono równanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Szubin. W ramach tych prac wyrównano ul. Powstańców Wielkopolskich w Szubinie w kierunku Zazdrości oraz ulicę Leśną i Łąkową w Małych Rudach. Ponowne równanie tych dróg uzależnione będzie od posiadanych środków finansowych w budżecie gminy w dalszej części roku 2022 – poinformował burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)