Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2023

Rozegrano już sześć turniejów. Międzyszkolna Liga Szachowa

fot. powierzone

fot. powierzone

7 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szubinie odbyła się Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa.# Na rok szkolny 2022/2023 zaplanowano 12 turniejów, z których rozegrano już sześć (24 września 2022 Chełmża, 22 października 2022 Łubianka, 5 listopada 2022 Łochowo, 19 listopada 2022 Koronowo, 10 grudnia 2022 Przysiek, 7 stycznia 2023 Szubin).

Zawody otworzyli: dyrektor SP 1 w Szubinie - Marlena Posadzy, dyrektor Międzyszkolnej Ligi Szachowej - Arkadiusz Matczyński, prezes UKS Szachowa Dwójka Szubin - Piotr Szybowicz, sędzia główny turnieju - Mikołaj Włoch i sędzia rundowy Mateusz Budnik. W MLS startowało 119 uczestników, a medale rozdano w 12 grupach: turniej A i B - juniorzy / juniorki do lat 20, juniorzy / juniorki do lat 13, juniorzy / juniorki do lat 9.

Zawody zakończyły się sukcesem miejscowych zawodników. W klasyfikacji ogólnej turnieju A tryumfował (jednocześnie I miejsce w grupe juniorów do lat 20) Jakub Makarewicz (SP Kcynia / UKS Szachowa Dwójka Szubin / Szubiński Dom Kultury). W klasyfikacji ogólnej turnieju A juniorek I miejsce (jednocześnie I miejsce w grupie juniorek do lat 20) wywalczyła Julia Rocławska (I LO Szubin / BKS Chemik Bydgoszcz). III miejsce w grupie juniorek do lat 20 turnieju B zdobyła Michalina Szczepaniak (I LO Szubin). Pierwsze trzy pozycje w turnieju A zajęli: I miejsce Jakub Makarewicz (SP Kcynia / UKS Szachowa Dwójka Szubin / Szubiński Dom Kultury), II miejsce Mariusz Matczyński (VIII LO Bydgoszcz), III miejsce Olaf Rogaczewski (SP 28 Toruń). Na czołowych lokatach w turnieju B uplasowali się: I miejsce Łukasz Kopczyński (II LO Inowrocław), II miejsce Kacper Michalski (ZS Technicznych Grudziądz), III miejsce Piotr Strumik (ZS Ekonomiczno-Administracyjnych Bydgoszcz).

Materiał: PS

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Kalendarz jednodzielny
26,00PLN
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)