Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2021

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

fot. pow.

fot. pow.

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

Podnoszenie ciężarów to trudna dyscyplina sportowa, wymagająca m.in. siły. Jak to się stało, że Pani wybrała właśnie ciężary?
Wiktoria Wołłk: Moja siostra kiedyś podnosiła ciężary i tak kiedyś z nią poszłam na trening i tak od tamtego momentu zaczęła sie później moja przygoda z ciężarami.

Trafiła Pani do Tarpana Mrocza. Jak się Pani czuje w tym klubie? Z kim utrzymuje Pani najbliższe kontakty?
– Czuję się w tym klubie bardzo dobrze. Mamy wspaniałych trenerów i ogólnie myślę, że z każdym dobrze się dogaduję, więc nie narzekam.

Gdzie się Pani uczy i czy zamierza kontynuować naukę, a jeśli tak, to gdzie?
– Akurat w tym roku skończyłam szkołę i jak na razie chce odpocząć rok od nauki, a później pomyślę może o jakichś studiach czy zaocznie.

Kilka słów o rodzinie, gdzie mieszkacie?
– Mieszkamy w Mroczy i moja rodzina jest najlepsza. Zawsze mnie wspiera, na każdych zawodach mi dopingują i zawsze mogę na nich liczyć i nawet gdy są jakieś porażki, to są ze mną i mi pomagają.

Co Pani jeszcze sprawia frajdę oprócz podnoszenia ciężarów?
– Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni, niczym innym się nie interesuję.

Najpoważniejsze Pani rywalki w Polsce, Europie to...
– Oj, zawsze znajdzie się jakaś rywalka, nie ma co wymieniać, ale patrzeć tylko i wyłącznie na siebie.

Jakie sukcesy, ale i porażki na pomostach utkwiły Pani w pamięci?
– Każde zawody utkwiły mi po części w pamięci. Najbardziej to wspominam Mistrzostwa Europy do lat 17, bo zdobyłam tam 2. miejsce i bardzo tez wspominam Mistrzostwa Polski Seniorów w Biłgoraju, ponieważ podrzuciłam tam wymarzone 112 kg. A porażek było bardzo dużo, jak zresztą w każdym sporcie raz jest dobrze, raz gorzej.

Kto jest dla Pani idolem w podnoszeniu ciężarów?
– Ja patrzę tylko i wyłącznie na siebie, tak że no nie mam żadnego idola.

Co Pani bardziej pasuje – rwanie czy podrzut?
– Zdecydowanie bardziej pasuje mi podrzut, choć jest trudniejszy i często mi nie idzie, jak chcę, ale bardzo lubię robić to ćwiczenie na treningach.

Pani najważniejsze dotychczasowe osiągnięcia sportowe (medale, rekordy itp.)?
– Mistrzostwa Europy do lat 17. Miałam tam 2. miejsce i bardzo wspominam MP Seniorów, gdzie tam wygrałam i zrobiłam super wynik, najlepszy dotychczas, bo 201 kg w dwuboju zrobiłam.

Pani sportowe marzenie? Co chciałaby Pani osiągnąć w najbliższym czasie?
– Oczywiście marzę o medalu na wrześniowych Mistrzostwach Europy do lat 20 I bardzo chciałabym pojechać na Igrzyska Olimpijskie do Paryża w 2024 roku, chociaż średnio to widzę.

Jakie imprezy sportowe na pomostach przed Panią w bieżącym roku?
– Czekają mnie we wrześniu jeszcze Mistrzostwa Europy do lat 20, Finał Ligi u nas w Mroczy i Indywidualny i Drużynowy Puchar Polski Kobiet.

Rozmówca nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Źródło: 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)