Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2021

Rozwiązał test i przeszedł escape-room. I miejsce Olafa Jagodzińskiego

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie Alan i# Olaf Jagodzińscy oraz Monika Lisiecka wzięli udział w kolejnym konkursie wiedzy online: „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza” organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy.

Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży – wzięło w nim udział 70 uczestników z miejscowości nie tylko w naszym regionie.

Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, „ukończeniu szkoły szyfrów” (wirtualny escape-room) oraz napisaniu wizji alternatywnej historii.

Zmagania te wygrał zdobywając I miejsce uczeń naszej szkoły Olaf Jagodziński, a jego brat Alan Jagodziński otrzymał wyróżnienie.

Alan i Olaf Jagodzińscy w bieżącym roku szkolnym reprezentowali I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie we wszystkich ponadregionalnych konkursach organizowanych i promowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy i w każdym z nich odnosili sukcesy. Były to: „O wielu pasjach w życiu jednego człowieka, czyli Cyprian Kamil Norwid znany i nieznany”, „Fantastyka nie jest mi obca” i „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza”. Szczególnie w trudnym czasie pandemii ich zaangażowanie jest wspaniałą inspiracją dla koleżanek i kolegów.

Materiał: Aurelia Kasprzak - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)