Dziś mamy 29 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

15 października 2020

SP w Królikowie zaangażowała się w pomoc Celince. Zbierali kasztany

fot. Joanna Lidman

fot. Joanna Lidman

Szkoła Podstawowa im.Ziemi Paluckiej w Królikowie we# współpracy z KŁ "Cyranka" zebrała ponad 3 tony kasztanów dla chorej na SMA Celinki i dzięki temu pozyskała kwotę 2.170 zł.

Uczniowie i ich rodziny z wielkim zaangażowaniem zbierali kasztany w okresie od 21 września do 12 października. Od samego początku do dnia ważenia i skupu wspierało nas Kolo Łowieckie "Cyranka". Oficjalne przekazanie pieniążków ze sprzedaży kasztanów na ręce p.dyrektor Eweliny Marczak z udzialem przedstawicieli KŁ "Cyranka"- p.Damiana Ziółkowskiego i p.Jakuba Przysieckiego odbyło się we wtorek, 6 października. Najwięcej, bo aż 1,5 tony, zebrały 5- latki z grupy "Pszczółki" (opiekun- p. Irena Kobylarz). Indywidualnie też rozbiły bank, zajmując cztery z 5 pierwszych miejsc: 1. msc. Lilka Michalak- 619,60 kg (Pszczółki) 2. msc. Paulinka Izdebska- 572,65 kg ( Pszczółki) 3. msc. Daria Kirschhiebel - 181,30 (klasa VII b) 4. msc. Laura Seifert- 118,65 kg (Pszczółki) 5. msc. Natan Wiśniewski- 96,45 kg (Pszczólki) A to wszystko dla Celinki.

Serdecznie dziękujemy pomysłodawczyni akcji- p. Iwonie Chojnackiej, KŁ "Cyranka" - Prezesowi- p.Mirosławowi Walczakowi, p.Damianowi Ziółkowskiemu i p. Jakubowi Przysieckiemu, a także p.sołtys Królikowa- Elżbiecie Katafiasz.

Materiał: Joanna Lidman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 7 29

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)