Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2024

Ścieżka edukacyjna. Otwarcie Centrum Edukacji Komunikacyjnej

fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com

fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com

Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego #w Bydgoszczy powstała ścieżka edukacyjna. Najmłodsi będą tu poznawać zasady bezpieczeństwa na drodze. W uroczystym otwarciu Centrum Edukacji Komunikacyjnej uczestniczyli dziś (2 kwietnia) marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

- Jestem przekonany, że to miejsce, bazujące na doświadczeniu i wiedzy instruktorów, egzaminatorów i pedagogów, będzie należycie spełniać swoje zadanie – podczas otwarcia centrum mówił marszałek Piotr Całbecki.

Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, poza działaniami adresowanymi do dorosłych uczestników ruchu, swoją ofertę kierują także do najmłodszych. Nasze ośrodki realizują między innymi projekty edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drogach.

Nowo powstałe centrum to 200 metrów kwadratowych interaktywnej ekspozycji. Jest nowoczesnym narzędziem dydaktycznym dla pracowników WORD –u.

Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego to jednostki organizacyjne samorządu województwa. W naszym regionie funkcjonują trzy takie placówki: WORD w Bydgoszczy, który prowadzi także oddział w Inowrocławiu; WORD Toruniu, któremu podlega także oddział w Grudziądzu, oraz WORD we Włocławku.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ania, w dniu 02-04-2024 18:49:15 napisał:

    Jak tam można się zapisać? Nigdzie nie ma żadnego kontaktu. Czy przedszkola mogą tam przyjść bezpłatnie?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zadaj pytanie
20PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)