Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

15 września 2022

Seniorze nie daj się oszukać! W tym roku stracili już 2,9 mln zł

fot. pow.

fot. pow.

Pod takim hasłem Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji#w Bydgoszczy rozpoczyna wzmożoną kampanię profilaktyczną adresowaną do seniorów. W województwie kujawsko pomorskim od stycznia do końca sierpnia tego roku nasi seniorzy utracili w wyniku działania oszustów pieniądze w kwocie 2. 900 000 zł.!

Sposób działania przestępców jest wciąż modyfikowany, ale działa na stałym schemacie - dzwoni telefon, oszust podaje się za policjanta lub wnuczka i prosi o pieniądze. Chcemy dotrzeć do każdego seniora żeby przede wszystkim działać profilaktycznie. Dlatego nakręciliśmy trzy spoty profilaktyczne, które będziemy rozpowszechniać tak aby wszyscy o tym mówili, aby wzajemnie się ostrzegali, aby otrzymując taki telefon chwilę się zastanowili, rozłączyli się i nie dali oszukać.

Proszę pamiętać! Ani policjanci, ani lekarze, ani urzędnicy nigdy nie dzwonią po pieniądze, nie proszą osób cywilnych aby uczestniczyły w akcjach policyjnych w celu zatrzymywania sprawców. Policjanci nigdy nie każą wyrzucać pieniędzy przez okno ani nikogo po pieniądze nie przysyłają.

Materiał: kom. Kamila Mocarska - Wielgosz / Naczelnik Wydziału Prewencji
Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Hipokryzja, w dniu 16-09-2022 07:04:53 napisał:

  Babcię czy dziadka oszuką ale najlepsze jest to, że podczas codzinneej osoby z taką osobą usłyszysz "ja przeżyłam tyle lat i wiem na kogo głosować. Inni tylko oszukują"

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Ja, w dniu 17-09-2022 08:44:36 napisał:

  O czym wy piszecie przecież państwo oficjalnie oszukuje naród.Kiedys będzie trzeba się postawić dosyć tego.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Rafal, w dniu 17-09-2022 09:04:31 napisał:

  Na luzie, nie odbierać telefonu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Kolo, w dniu 19-09-2022 23:40:09 napisał:

  Seniorze Twój Rząd Cię oszukuje od zawsze... podwójne opodatkowanie czegoś od czego już płaciłeś podatek... tj. np. Twoja emerytura i dotyczy to każdego Rządu niestety. A teraz dymają Wasze dzieci i wnuków, by było na Wasze 13-tki i 14-tki... oraz na patole z programów plus... pracujemy na tych co niepracują, bo nie chcą, bo MOPS da, bo Gmina przeleje. Przywileje typu plus tylko dla pracujących już by nieco zelżyło w codziennym życiu. Węgla dla Polaków nie ma, wyjechał na Ukrainę. Paliwo drastycznie skoczyło, bo Orlen wywiózł na Ukrainę. Ale w kabzie Spółek Skarbu Państwa musi się zgadzać, więc Polaku wrzucaj w worek... przykładów tysiące!!! Tylna część ciała dymana od 7 lat bez mydła.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)