Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Skrzaty stały się dzielnymi piratami. Dzieci świetnie się bawiły

fot. pow.

fot. pow.

Sytuacja epidemiczna powoduje, że realizacja planów przedszkolnych# przybiera inną formę . Wielokrotnie przekonujemy się, że inną, nie znaczy mniej wartościową. Tradycją organizacji Dnia Dziecka w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie były wspólne wyjazdy dzieci i integracja przedszkolnej społeczności podczas wycieczek. W tym roku dzieci z poszczególnych grup spędziły ten czas w swoim towarzystwie.

3 latki z grupy Skrzaty z nieocenioną pomocą rodziców stały się już od rana dzielnymi Piratkami i Piratami. Każdy Skrzat wyglądał wyjątkowo!

Inspiracją naszych działań tego dnia była bajka o Piratach, którą dzieci obejrzały wcześniej. Nasze plany trochę zmienił poranny deszcz. Zabawa rozpoczęła się w przedszkolnych pomieszczeniach, aby już za chwilę wyjść w plener.

Jak przystało na Piratów Skrzaty realizowały liczne zadania, przygotowane w formie map, w powietrzu wyczuwalna była nutka tajemnicy.

Zadania te wymagały wielu umiejętności i odwagi, bo przecież życie na statku do łatwych nie należy. Dzieci doskonale sobie radziły. Widać było efekty wdrażania pedagogiki planu daltońskiego. Dzieci bez trudu przejmowały odpowiedzialność za wykonanie zadania, współpracowały w parach, w zespołach. Podczas rozmów zauważalne było, że mają poczucie, że rosną dojrzewają, wkraczają w nowy etap.

Pirackie przywitanie: Ahoj! - rozbrzmiewało w całym przedszkolnym ogrodzie!

Udane połowy ryb i wyścigi morskich stworzeń, przechodzenie po kładce, gdy wokół pływają głodne rekiny, rozpoznawanie kierunków podczas wiosłowania, gdy na morzu szaleje sztorm, a statek kołysze się na wszystkie strony- to wyzwanie nawet dla tak dzielnych Piratów! Podczas przeciągania liny Skrzaty pokazały umiejętność współpracy i swoją siłę. Kiedy spotkały piracką Papugę - powtarzały po niej słowa, doskonaląc wymowę.

Nasza wyprawa pokazała, że Skrzaty to prawdziwe Daltońskie przedszkolaki.

Prowadzone obrazkowymi instrukcjami przemierzały ocean, by dotrzeć na wyspę na której odnalazły skarb! Z łatwością dopasowały klucz do skrzyni, w której czekały na nie medale, latawce i dyplomy.

To była doskonała okazja, żeby obserwować zmiany, jakie nastąpiły w trzylatkach, które jeszcze nie tak dawno oczekiwały pomocy i z niepewnością wkraczały do przedszkolnego świata.

Dzieci zatrzymały się na wyspie, rozpakowały plecaki i podczas wspólnego poczęstunek dzieliły się wrażeniami . Były nawet ciasteczka, które dzieciom przypominały kule armatnie.

Rada Rodziców przygotowała dla każdego dziecka Latawiec, który świetnie wpisał się w piracką zabawę i pyszne, kolorowe lody. Dziękujemy!

Samodzielnie wykonanymi papierowymi statkami, zmęczone i szczęśliwe maluchy odpłynęły do Krainy snu...
Ahoj przygodo! Jeszcze nieraz wyruszymy przez morza i oceany, by odkrywać nowe lądy i poznawać świat!

Materiał: Anna Kluska - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 23 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)