Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

15 września 2021

Spacer po Szubinie. Uczniowie poznali historię lokalnych zabytków

fot. pow.

fot. pow.

7 września uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego# w Szubinie wraz ze swoimi wychowawczyniami – p. Bernadetą Kowalską i Emilią Sommer-Pawłowską, wzięli udział w spacerze edukacyjno-integracyjnym po Szubinie.

Przewodniczkami pierwszoklasistów były panie Kamila Czechowska oraz Ewelina Czerwińska, które przybliżyły uczniom m.in. historię ewangelickiego cmentarza, pomnika Bohaterów Powstania Wielkopolskiego czy zamku Sędziwoja Pałuki.

W Muzeum Ziemi Szubińskiej uczniowie obejrzeli także film poświęcony dziejom regionu. Spacer zakończono piknikiem w odrestaurowanych ruinach szubińskiego zamku.

Materiał: A.Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)