Dziś mamy 28 listopada 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 października 2020

Spotkanie "Smart village – Inteligentna wieś" przeniesione do internetu

W związku z zaostrzoną sytuacją epidemiczną spotkanie regionalne "Smart village – #Inteligentna wieś" zostaje przeniesione do Internetu.

Uczestnicy:

Do udziału w spotkaniu zapraszamy członków FAOW jak również inne wiejskie organizacje pozarządowe z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, w tym m.in. koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, stowarzyszenia rozwoju wsi.

Termin:

Termin: 22.10.2020 (czwartek), początek godz. 10.00

Ramowy program spotkania:

1. Przywitanie uczestników - 10 min.

2. Prezentacja "FAOW - kim jesteśmy?" - 20 min.

3. Wykład "Smart village - Inteligenta wieś" - 120 min.

Inteligentne wioski to nowa koncepcja w zakresie kształtowania polityki UE. Ma ona bardzo istotne znaczenie dla rozwoju obszarów wiejskich, zarówno ze względu na nowe możliwości tworzenia miejsc pracy, jak i z punktu widzenia jakości życia na wsi.

Promowanie takich „inteligentnych wsi” i oferowanie im wsparcia będzie istotne w następnym okresie programowania.

Prowadzący:

Łukasz Komorowski (Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, Zakład Ekonomii Wsi) oraz Dorota Stanek (Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”)

Zgłoszenie udziału:

Zgłoszenia należy dokonać telefonicznie pod nr 607 822 019 lub wysyłając e-mail na adres: partnerstwo.naklo@wp.pl  do 20.10.2020 r. (wtorek) do godz. 15.00 włącznie.

Zgłoszenie powinno zawierać adres e-mail uczestnika, na który w dniu wydarzenia przesłany zostanie stosowny link aktywacyjny zapraszający do udziału w spotkaniu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich z s. w Warszawie

Materiał: Joanna Bałdyga

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)