Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2021

Spotkanie policjantów z dziećmi. Rozmawiano o bezpieczeństwie

fot. pow.

fot. pow.

Nakielscy i szubińscy policjanci spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej# w Kowalewie. Mundurowi prowadzili zajęcia, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Policjanci powiatu nakielskiego w okresie poprzedzającym wakacje prowadzą spotkania profilaktyczne w szkołach i rozmawiają z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem.

W ostatnich dniach funkcjonariusze gościli w Szkole Podstawowej w Kowalewie. Zajęcia w klasie 0 prowadzili szubińscy dzielnicowi, natomiast z uczniami klas I-III i IV-VIII rozmawiała mł. asp. Zofia Wrzeszcz.

Najmłodsi uczyli się przepisów ruchu drogowego oraz ćwiczyli je w praktyce. Mundurowi informowali, jaką stroną drogi powinien poruszać się pieszy i jak winien zachowywać się na jezdni, by być bezpiecznym. Wiele uwagi poświecono zbliżającym się wakacjom i zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w górach i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Omówiono też rolę odblasków, a na zakończenie spotkania świecące elementy, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych z Szubina, rozdano dzieciom.

Uczniowie klas starszych dowiedzieli się czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Poznali też katalog środków prawnych, jakie sąd może zastosować wobec nieletniego, który złamie prawo. Mowa była również o cyberprzemocy i przestępstwach popełnianych za pośrednictwem sieci.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)