Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

10 stycznia 2023

Spotkanie policjantów z uczniami. Rozmowy o bezpieczeństwie

fot. powierzone

fot. powierzone

Asp. Zofia Wrzeszcz i asp. Przemysław Błaszkowski spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kowalewie. #Policjanci opowiadali o odpowiedzialności prawnej nieletnich i bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii.

Wczoraj (9.01.23) asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy wspólnie z szubińskim dzielnicowym, asp. Przemysławem Błaszkowskim, gościli w Szkole Podstawowej w Kowalewie.

Policjanci prowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów z klas V-VIII, podczas których omówili zapisy ustawy o resocjalizacji i wspieraniu nieletnich. Mundurowi przypominali kim jest nieletni, jakie zachowania świadczą o jego demoralizacji i jakie decyzje w stosunku do młodych ludzi, którzy łamią prawo lub zasady współżycia społecznego, może podjąć sąd rodzinny.

Z uwagi na zbliżające się ferie mowa była też o bezpieczeństwie podczas wolnych dni, ze szczególnym naciskiem na bezpieczne korzystanie z sieci internetowej.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)