Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Spotkanie z policjantami. Uczniowie byli aktywni podczas zajęć

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowym z# szubińskiego komisariatu, przeprowadzili pogadanki profilaktyczne dla najmłodszych klas w jednej z szubińskich podstawówek. Dzieci usłyszały wiele rad na temat bezpiecznego poruszania się po trasach i nie tylko.

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy oraz szubiński dzielnicowy sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie.

Policjanci rozmawiali z uczniami klas 0 – III na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Przybliżyli najważniejsze przepisy prawa o ruchu drogowym. Przypominali, że piesi znajdujący się na drodze muszą zwracać szczególną uwagę na poruszające się pojazdy i ustępować im pierwszeństwa. Wskazywali, w jakich miejscach dozwolone jest przechodzenie przez jezdnię i przestrzegali przed wbieganiem na ulicę, a także przed przebieganiem pomiędzy samochodami.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę i uczniowie mieli okazję poznane przepisy ćwiczyć na mini miasteczku ruchu drogowego.

Omówiono też tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas zabawy zarówno w domu, jak i szkole, a także przypomniano numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać.

Uczniowie byli bardzo aktywni podczas zajęć, za co otrzymały od policjantów odblaski i kolorowanki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)