Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2022

Sprzęt komputerowy w Szubinie rozdany! Program „Granty PPGR”

fot. KPW

fot. KPW

Wsparcie skierowane jest do dzieci i wnuków byłych pracowników państwowych# gospodarstw rolnych. Celem programu jest rozwój kompetencji cyfrowych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu.

Wsparcie skierowane jest do dzieci i wnuków byłych pracowników państwowych gospodarstw rolnych. Celem programu jest rozwój kompetencji cyfrowych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu.

Mikołaj Bogdanowicz przypomniał, że gmina Szubin uzyskała największe dofinansowanie w województwie kujawsko-pomorskim. Podkreślił, że jest to powód do dumy dla samorządowców, którzy z dużym zaangażowaniem zabiegali o to wsparcie. Takich miejsc jak Szubin, w których uczniom rozdawane są laptopy, w całej Polsce jest 1604. Wyobraźcie sobie Państwo jak ogromna, dzięki temu, jest skala tej pomocy – powiedział.

Wojewoda zaznaczył, że zwłaszcza w niedawnej sytuacji pandemicznej, było bardzo duże zapotrzebowanie na sprzęt umożliwiający zdalną komunikację dzieci ze szkołą. Na terenach dawnych PGR brak niezbędnych narzędzi do edukacji przez Internet był najbardziej odczuwalny.

Mam nadzieję że nie będzie już kolejnej fali Covid-19 i nie będziemy musieli ponownie funkcjonować w realiach zdalnej szkoły. Dlatego życzę wszystkim dzieciom, aby otrzymane dziś laptopy wykorzystywały do innych form edukacji np. nauki języków obcych – powiedział wojewoda.

Poseł Ewa Kozanecka podkreślała, że jest to niezwykły, historyczny moment, ponieważ rodziny z zaniedbanych niegdyś terenów po byłych PGR-ach, nareszcie zostały zauważone i docenione. To nie tylko budowa wodociągów, dróg, kanalizacji i wielu innych inwestycji stanowi o poprawie standardu życia osób zamieszkujących te obszary. Równie ważna jest troska o możliwości rozwoju ich dzieci – aby miały możliwość równego dostępu do edukacji – powiedziała.

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski podziękował za pomoc w pozyskaniu funduszy na zakup sprzętu komputerowego poseł Ewie Kozaneckiej i wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi. Za całość otrzymanych środków kupiliśmy imponującą liczbę laptopów. Było to niebagatelne przedsięwzięcie, ogłosiliśmy przetarg, z którego wyników jesteśmy bardzo zadowolenie – bo dzięki temu mamy już dla dzieci przygotowanych ponad 600 sztuk nowoczesnego, markowego sprzętu – powiedział.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

    • 14 (16)

    mariusz, w dniu 20-09-2022 14:19:36 napisał:

    wszystko na pokaz a kraj i ludzie coraz biedniejsi ...cały pis w pigułce

    odpowiedz

    • 13 (17)

    Ty, w dniu 20-09-2022 16:37:06 napisał:

    Pytam się czy inne dzieci są gorsze ???? W PGR mieli darmowe mleko śmietanę czy działkę na której mogli uprawiać różne warzywa dopłaty do mieszkań itp Jakby pracowali uczciwie i nie rozkradali PGR to by do dziś istniały i te komputery za gotówkę by dziadkowie wnukom by kupili Ale oczywiście Pisiory znowu kupują głosy od ludzi że wsi bo dają za darmo

    odpowiedz

    • -5 (13)

    Ja, w dniu 20-09-2022 17:15:25 napisał:

    Kto rozkładał co ty piszesz a kto ci zabronił iść pracować do PGR-u..Kto to wszystko w kraju niszczy naszą gospodarkę kto wszystko wyprzedaje za parę groszy nie widzisz tego a może nie chcesz tego widzieć.

    odpowiedz

    • 7 (9)

    Ty, w dniu 20-09-2022 17:50:07 napisał:

    Tak widzę PiS rozkrada i rozdaje

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -1 (3)

    Typosrako, w dniu 20-09-2022 20:45:27 napisał:

    Kit ze kasa z uni ale gamon ty musi zawsze cos nabazgrac

    odpowiedz

    • -2 (10)

    Podatnik, w dniu 20-09-2022 21:03:55 napisał:

    Zazdrosne Capy milczeć!!! Nie sięglo się wam? To płakać w domu a nie wylewać żale....

    odpowiedz

    • 4 (6)

    K2, w dniu 20-09-2022 21:09:28 napisał:

    Czysty kaczyzm

    odpowiedz

    • 4 (6)

    Pi, w dniu 21-09-2022 08:15:49 napisał:

    Patologia się cieszy, że za darmo coś dostali... ZNOWU

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 5 (5)

    Słownik, w dniu 21-09-2022 14:05:40 napisał:

    "Wg Słownika Wyrazów Obcych PWN patologia to: zjawiska społeczne będące zagrożeniem dla życia społecznego, jego porządku i rozwoju, np. przestępczość, alkoholizm, narkomania, postawy i zachowania jednostek i grup, niezgodne z wartościami i normami danej kultury i społeczeństwa." Także warto zapoznać się ze wszystkimi definicjami słownikowymi przed rozpoczęciem wytykania komukolwiek potencjalnych błędów.

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Do Slownik, w dniu 23-09-2022 12:51:38 napisał:

    No i pasuje to do bylista pojechalim odebralim i przechlalim

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki urodzinowe
39,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)