Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 lipca 2024

Strażacy usuwali skutki silnego wiatru. Interwencji nie brakowało

fot. OSP Sadki / OSP Żurawia / OSP Anieliny

fot. OSP Sadki / OSP Żurawia / OSP Anieliny

Miniony weekend był szczególnie pracowity dla strażaków# z naszego powiatu. Walczyli oni ze skutkami silnego wiatru. Nie brakowało wyjazdów do powalonych drzew i konarów. W gminie Szubin uszkodzony został dach budynku mieszkalnego.

Zapowiadana na niedzielę dla regionu zmiana pogody sprawdziła się. Od samego rana na terenie powiatu nakielskiego wiał silny wiatr i padał intensywny deszcz. Skutkowało to wzmożoną liczbą interwencji.

- W związku z silnym wiatrem odnotowaliśmy w gminach naszego powiatu jedenaście zdarzeń. Większość zgłoszeń dotyczyła powalonych na drogi drzew i konarów - przekazał st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.

Strażacy interweniowali praktycznie we wszystkich gminach naszego powiatu. Działania związane z usuwaniem drzew i konarów z dróg prowadzone były m.in. w Wielu, Głogowińcu, Samostrzelu, Radziczu, Szubinie, Dębionku i Gorzeniu. W miejscowości Łodzia, po intensywnych opadach deszczu strażacy usuwali wodę i zanieczyszczenia z jezdni.

Największe szkody wiatr wyrządził w gminie Szubin. - W Samoklęskach Dużych, po godz. 12.00 silny podmuch wiatru uszkodził dach budynku wielorodzinnego – poinformował st. kpt. Walkowiak. Przy pomocy podnośnika strażacy zabezpieczyli uszkodzone miejsce plandeką.

Drzewo na drodze Samostrzel-Mrozowo fot. OSP Sadki Drzewo na drodze Samostrzel-Mrozowo fot. OSP Sadki

Oceń artykuł: 14 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (10)

    Ja, w dniu 31-07-2024 12:33:06 napisał:

    Wasza praca nas to nie interesi

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)