Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

12 września 2021

Stypendia dla uczniów. Co zdecyduje o jego przyznaniu?

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

Radni gminy Szubin podczas sierpniowej sesji zdecydowali o zmianie kryteriów udzielania # pomocy dzieciom i młodzieży pobierających naukę szkolną.

 Kryterium dopuszczalnym ważącym na przyznaniu stypendium uczniowi może być jedynie wynik nauki, średnia ocen czy olimpiady, nie zaś ocena z zachowania.

Wcześniejszy zapis uchwały dotyczącej stypendiów uczniowskich zawierał zapis o ocenie z zachowania wystawionej na świadectwie szkolnym. Decyzją czwartkową rady zapis ten został zlikwidowany.

– Jedynym dopuszczalnym kryterium przyznania pomocy są uzdolnienia dzieci i młodzieży, kryterium może stanowić średnia ocen, tytuł finalisty lub laureata olimpiady, nie zaś kryteria związane z oceną z zachowania – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Radni jednogłośnie przegłosowali zmiany w uchwale.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    żak, w dniu 14-09-2021 22:35:31 napisał:

    Proszę przeszkolić osoby rozpatrujące wnioski. Z tym naprawdę nie jest dobrze. Podejmują niewłaściwe decyzje.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Test amortyzatorów
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Żel UV 5ml
7,50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Budowa hal
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)