Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 marca 2022

Świat widziany oczami dziecka jest kolorowy. Moc atrakcji w przedszkolu

fot. pow.

fot. pow.

To, że świat jest pełen kolorów nie trzeba nikogo# przekonywać. Dodatkowo świat widziany oczami dziecka oferuje nam pełną paletę barw i odcieni.

W tegorocznym „Tygodniu kolorów”, który odbył się w dniach 21.02-25.02. 2022 r., dzieci z naszego przedszkola udały się w daleką i bardzo kolorową podróż. Towarzyszyła im Nela - mała reporterka. Każdego dnia, zarówno dzieci jaki i pracowników przedszkola obowiązywał strój w określonym kolorze.

W poniedziałek wyznaczonym kolorem był zielony. W tym dniu Nela zabrała nas do Azji, gdzie mogliśmy obserwować robale, popłynęliśmy katamaranem na poszukiwania żółwi morskich i dotarliśmy na Komodo! – wyspę zamieszkaną przez największe
jaszczury na świecie nazywane „smokami”. Wtorek upłynął nam w kolorze żółtym, co oznaczało, że wybraliśmy się do gorącej Afryki, gdzie spotkaliśmy lwy na sawannie, poznaliśmy bardzo dzikie plemiona oraz skosztowaliśmy egzotycznych owoców. W środę udaliśmy się wszyscy ubrani na czerwono do Ameryki, gdzie odkrywaliśmy tajemnice Machu Picchu i poszukiwaliśmy pirackiego wraku na Morzu Karaibskim. W czwartek, razem z Nelą zwiedzaliśmy najzimniejsze zakątki naszej planety. W niebieskim odcieniu spotkaliśmy się z fokami, pingwinami i niedźwiedziami polarnymi. W pomarańczowy piątek poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących Australii- dlaczego kangury to szkodniki i co robią na drzewach, skąd wielbłądy w Australii i dlaczego bywa tam niebezpiecznie.

W tym niesamowicie ekscytującym i kolorowym tygodniu odwiedziliśmy Bibliotekę Rejonową w Szubinie, gdzie poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat różnych kontynentów.

W ramach podsumowania wszystkie grupy wykonały mapy mentalne, które stworzyły książeczkę o naszym pięknym, kolorowym świecie.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Kawski kiełbasa śląska
11,99PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa hal
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)