Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2022

Święto Młodości, Świętem Miłości. Wizyta kadetów w szkole

fot. pow.

fot. pow.

Wizyta kadetów, w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie# im. Władysława Jagiełły, dnia 20 czerwca 2022 roku, była jednym z elementów obchodów „Święto Młodości Świętem Miłości” zorganizowanego w murach tej szkoły.

Kadeci na hali sportowej przygotowali wystawę wyposażenia, którym dysponują do szkolenia w ramach klas Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Kadetom towarzyszył mjr.rez Witold Błasiak który zawsze wspomaga Zespół Szkół stoiskiem z wystawą urządzeń łączności wojskowej minionej dekady. W czasie gdy organizowano dla uczniów szkoły podstawowej konkurencje zakładania kadeckiego „szpeju” biegu z minami , czy też rozbierania karabinków szkoleniowych na czas, maj.rez. Witold Błasiak przybliżył pozostałym, prezentację różnej maści urządzeń łączności wojskowej minionej dekady. Aura nie pozwoliła na przeprowadzenie pokazów taktycznych na zewnątrz budynku, takowy pokaz zaprezentowano w środku nagrodzony gromkimi oklaskami. Przeprowadzono także zawody pomiędzy klasami na pokazach. Konkurencja polegająca na jak najszybszym ubraniu kamizelki taktycznej, hełmu, przebiegnięcie do wyznaczonego punktu po minę przeciwpancerną i powrót do punktu startu wywołała wiele emocji wśród uczestników. Konkurencję wygrała klasa 7a, nagroda dla całej klasy to wizyta na strzelnicy wirtualnej w nowym roku szkolnym, zaraz po jego rozpoczęciu. Zapewne relacje z tej wizyty zobaczycie na naszych szkolnych stronach.

Całe wydarzenie zorganizowali kadeci: Dominika Hejnicka, Tobiasz Nowicki, Anna Pęczek, Patryk Wojtczak, Leszek Peter, Oskar Kula, Ola Kaczmarek, Marta Witkowska , Hubert Gwit, Wiktor Dominiak, Kamil Napierała.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)