Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 lipca 2024

Święto Policji. Wojewódzkie uroczystości z wręczeniem odznaczeń

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Funkcjonariuszki i funkcjonariusze w całym kraju obchodzą #Święto Policji. Wojewódzkie uroczystości – z wręczeniem odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie oraz piknikiem na Wyspie Młyńskiej – odbywają się dziś w Bydgoszczy. Samorząd województwa reprezentuje członek zarządu województwa Dariusz Kurzawa.

- Fundamentem silnego, odpowiedzialnego państwa jest bezpieczeństwo i poczucie bezpieczeństwa zwykłych obywateli, których gwarancją są codzienna oddana służba policjantek i policjantów, ich profesjonalizm i determinacja w ściganiu przestępców, gotowość niesienia pomocy obywatelom w potrzebie i ponoszenia niezbędnego ryzyka w akcjach. W dniu Święta Policji dziękuję wszystkim funkcjonariuszom, dzięki którym cieszymy się bezpieczeństwem na naszych ulicach i w naszych domach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W Kujawsko-Pomorskiem pracuje blisko 5 tysięcy policjantów i 1 200 zatrudnionych w Policji cywili, działających w strukturach Komendy Wojewódzkiej, 19 komend miejskich i powiatowych, 27 komisariatów, 36 posterunków, Oddziału Prewencji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. Ich ostatnie sukcesy to m.in. likwidacja zorganizowanej grupy przestępczej produkującej na wielką skalę (150 kilogramów tygodniowo) i wprowadzającej do obrotu syntetyczne narkotyki oraz rozbicie siatki zajmującej się handlem ludźmi wykorzystywanymi do pracy przymusowej. Policja stale się unowocześnia – wśród ostatnich inwestycji są m.in. zakupy specjalistycznego sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych oraz nowych radiowozów i dronów, a także budowa nowych posterunków.

Znakomicie układa się w naszym regionie współpraca Policji z samorządem województwa i samorządami lokalnymi, co owocuje samorządowym wsparciem finansowym w zakupach i niezbędnych policyjnych inwestycjach infrastrukturalnych. Rok temu samorząd województwa sfinansował zakup dziesięciu laserowych mierników prędkości, które trafiły na wyposażenie patroli wydziałów ruchu drogowego sześciu komend powiatowych. (https://kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci/priorytet-bezpieczenstwo-na-drodze-2/ )

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 16 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (16)

    Uru, w dniu 17-07-2024 13:05:51 napisał:

    W Nakle dawali za narkotyki

    odpowiedz

    • 5 (23)

    Nakło 997, w dniu 17-07-2024 13:30:56 napisał:

    Wszystkiego dobrego panie,panowie funkcjonariusze.Niestety braki kadrowe wpływają na gorszą"jakość służby" a to przekłada się na brak poczucia bezpieczeństwa.Patroli jest b.mało zarówno tych pieszych ( prawie wcale ) jak też zmotoryzowanych.Do służby w "rejonie" w godzinach popołudniowych jest w dyspozycji dyżurnego jednostki 1-góra dwie załogi prewencji.Obszar objęty służbą b.rozległy.Czy czuje się bezpieczny-?. Może z racji stosunkowo średniego wieku raczej tak.Ale kiedy pytam rodziców-to mówią że już po 19-20 boją się wychodzić.Od reformy"Błaszczaka" widać jak w soczewce braki kadrowe,sprzętowe.Można długo wymieniać,jednak społeczny głos i tak jest niesłyszalny.Polityka,polityka i raz jeszcze polityka decyduje także o kondycji tej służby.

    odpowiedz

    • 11 (25)

    Sąsiad starosty , w dniu 17-07-2024 13:41:27 napisał:

    Niech w biurach zostaną tylko te osoby co są potrzebne. A reszta do patroli na ulicę.... I po problemie..

    odpowiedz

    • 0 (16)

    Niki, w dniu 17-07-2024 14:24:40 napisał:

    Cieplutkie pozdrowienia dla Nakielskich stróżów w tym dla nowego naczelnika wydz. prewencji.

    odpowiedz

    • 4 (14)

    Mieszkaniec, w dniu 18-07-2024 08:12:25 napisał:

    Jeszcze kilka lat temu wieczorem wychodziłam na spacer,dzisiaj po 18 nie wychodzę.Gdzie dzielnicowy. Straż Na osiedlach kosze ze śmieciami powyrzucane itd .itp a radni zainteresowani tylko dieta.Czas zacząć dbać o porządek w Nakle.

    odpowiedz

    • 2 (12)

    Bb, w dniu 18-07-2024 08:42:17 napisał:

    Mieszkaniec starość nie radość z tego powodu nie wychodzisz na spacer. Jak cały dzień szlifujesz chodniki to ci się nie dziwię żeś po 18 jest zmenczony.. Ja o 24 jeszcze wychodzę . Bo w twych wypocinach nie wiadomo o co chodzi.

    odpowiedz

    • 3 (13)

    Bb, w dniu 18-07-2024 19:49:21 napisał:

    Zauważyliście że na tym portalu to większość to Nakielski plebs. Widać po komentarzach.

    odpowiedz

    • 3 (13)

    Kosiarz umysłów, w dniu 18-07-2024 20:59:19 napisał:

    @Bd-Odkąd sprzedaliście się "władzy" i usunęliście jedyną atrakcję turystyczną miasta czyli napis "Witamy w krainie gdzie obcy ginie" straciliście swoje dziedzictwo i staliście się taką repliką bezpłciowych osad jak Biskupin bądź okolice. Wstyd.

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Bb, w dniu 19-07-2024 09:25:51 napisał:

    Kto się sprzedały to widać po komentarzach. Pamiętaj Kosiarz Umysłu ,plebs zawsze będzie plebsem tak jak ty. Dla mnie wartością w życiu było, nienawidząc komunistów i sprzedawczyków własnych znajomych ,a nawet rodziców. Pamiętaj plebsie te twojej wypociny to tylko docierają do tego jak ty .Trzymaj się i brni dalej.

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Bb, w dniu 19-07-2024 09:30:40 napisał:

    I jeszcze jedno zobacz co to znaczy być plebsem. Bo widać żeś niedouczony. Kosiarzu. P

    odpowiedz

    • 1 (11)

    Włościanka, w dniu 19-07-2024 12:16:45 napisał:

    Bb; Doucz się: plebs jest wszędzie większością bo utrzymuje wszelkich pasożytów. To plebs pracuje a inni doją jego podatki za pierdzistołkowanie w budżetówce. Także proszę o szacunek dla ręki co cię karmi.

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Bb, w dniu 19-07-2024 22:10:33 napisał:

    Właścicielka ja przepracowałem 48 lat i nie za biurkiem, ale plebs to tacy jak ty udają że pracują. Szkoda mi takich ludzi jak ty ,że w biurach sędzia za twoje pieniądze. Niestety oni też pracują żeby utrzymać rodzinę. Ale plebs jak ty i nie jesteś sama myślą tylko o sobie. Trzeba było się uczyć a nie głupoty pisać. Prostak zawsze będzie plebsem.

    odpowiedz

    • 2 (12)

    Włościanin, w dniu 20-07-2024 07:41:50 napisał:

    Do konfesjonału to boję się podchodzić, bo boję się, ze trafie na rezydenta alkoholika, czy nie daj Boże ex pedofila, albo jeszcze gorszego śmiecia ..Rzygać się chce. ,.I jeszcze te ciągłe płaczliwe gadanie o nikomu nie potrzebnych inwestycjach.

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Bb, w dniu 20-07-2024 08:04:14 napisał:

    Włościanka ty to masz nie pokoleji. Jak nie o budżetówce, to o kościele o co tu chodzi. Czy trudne dzieciństwo czy choroba . A może samotność ci doskwiera. To można zrozumieć żeś nie kumata. Miłej soboty życzę tobie,i ogarnij się.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Audyt środowiskowy
3000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
KOBIZE
500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)