Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

15 sierpnia 2022

Święto Wojska Polskiego. Uroczystości w Szubinie

fot. BDS

fot. BDS

W poniedziałek, 15 sierpnia obchodzimy święto # Wojska Polskiego. Z tej okazji w Szubinie odbyły się uroczystości.

Na początku odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. Następnie, na Placu Wolności delegacje złożyły wiązanki pod tablicą pamiątkową. Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Wydarzeniem towarzyszącym było okolicznościowe strzelanie na Wesółce, zorganizowane przez szubińskie Bractwo Kurkowe.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Ahmed, w dniu 15-08-2022 22:09:36 napisał:

  Bardzo fajnie i słusznie, szkoda tylko, że w szkołach uczy się zupełnie przekłamanej wersji historii, w której tow. Ziuk (Piłsudski) przedstawiany jest jako główny strateg i bohater zwycięzca bolszewików. W rzeczywistości był tchórzem, składającym rezygnację z rządzenia tuż przed bitwą, dekownikiem zwykłym i oszustem. Prawdziwym bohaterem tej bitwy był gen. Rozwadowski, który nie zasłużył sobie niestety na szacunek potomnych idiotów łykających fałszywą historię państwa polskiego. Nie wspomnę już o umniejszaniu roli naszej umiłowanej Królowej w całym dziele pogromienia komuchów, co jest już typowe dla socjalistów i masonów z sanacji. Precz z fałszywymi "bohaterami" pokroju bandyty Piłsudskiego! Niech żyje Wielka Polska Katolicka!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  wisienka, w dniu 16-08-2022 02:46:29 napisał:

  brawo precz z falszywymi bohaterami

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ja odra, w dniu 16-08-2022 06:35:08 napisał:

  Przecież Piłsudski kiedy zaczynał działalności potrzebował kasy napadał na poczty ,banki,zabijając często broniących się pracowników!na czas pogrzebu to władze zastosowali wobec kardynała Hlonda areszt domowy. A na Wawelu to się znalazł tak samo hmm...godnie jak Kaczyński

  odpowiedz

  • 4 (4)

  se mła, w dniu 16-08-2022 07:58:02 napisał:

  trochę poruta w kościele takie imprezy robić

  odpowiedz

  • 0 (6)

  but, w dniu 16-08-2022 08:43:08 napisał:

  I ci szafarze ktorzy ściągaja przekleństwo na parafie - dotykania Najswietszych Postaci maja prawo tylko ręce konsekrowane czyli tylko kapłani. Każdy szafarz po smierci, którego zwłoki wprowadzają na poświęcone miejsce mają spalone ręce którymi podaja Najswiętsze Postaci. Wszystkie przypadki zamiatane są pod dywan, czekam na pogrzeb jednego z nich w Szubinie a wtedy przekonamy się....Oprócz szafarzy przeklenstwo przechodzi na wszystkich członków rodziny.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  a, w dniu 16-08-2022 10:27:27 napisał:

  but - jak trzeba mieć nasrane we łbie, żeby takie bzdety wypisywać. Daj ludziom żyć, jak chcą. Kto chce być szafarzem - niech będzie. A kto być poza katolicka obłudą, to też niech będzie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Budowa hal
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)