Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2022

Święto Wojska Polskiego w Szubinie. Odbędzie się okolicznościowe strzelanie

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski oraz Prezes Bractwa Strzeleckiego # Andrzej Kokociński zapraszają 15 sierpnia 2022 r. na uroczystość Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

PROGRAM

godz. 11.30 Kościół pw. św. Andrzeja Boboli
- Msza św. w intencji poległych
w wojnie polsko-bolszewickiej
godz. 12.30 Plac Wolności
- Składanie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową

Wydarzenie towarzyszące w dniu 15 sierpnia:
- Lasek Wesółka, godz. 12.30, XXII Strzelanie z okazji "Cudu nad Wisłą'' dla upamiętnienia zwycięstwa Polski nad Rosją Sowiecką w 1920 r.

*Uprzejmie prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  w, w dniu 14-08-2022 12:50:22 napisał:

  Ależ bogata oferta imprez ku czci. Msza i kwiaty pod pomnikiem. Strzelać będą ci, którzy korzystają ze strzelnicy. Pozostaje pytanie: dlaczego nie wykorzystuje się pięknego betonowego rynku, może fontanna przeszkadza? Może jakiś pokaz wojskowy, może przyjechałyby wozy bojowe (Bydgoszcz niedaleko), może chociaż musztra w wykonaniu WOTu, może pokaz samoobrony? Było kino pod gołym niebem, to może film na temat? Jest tyle możliwości, ale w Szubinie msza i kwiaty po mszy. Żenada.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  J23, w dniu 14-08-2022 16:27:20 napisał:

  Przed strzelaniem będzie poczęstunek z grochówki

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Mieszkaniec , w dniu 14-08-2022 16:34:41 napisał:

  Jaki pan taki kram.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Budowa hal
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)