Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Święto dla twórców. Podsumowanie ich działań na rzecz kultury regionu

fot. pow.

fot. pow.

28 listopada 2023 roku w Muzeum Etnograficznym w Toruniu# odbył się XLV Zjazd Twórców Ludowych Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Medalami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis uhonorowano zasłużonych twórców ludowych.

„Żeby tożsamość regionu nie zaginęła”- podsumowała Starszy Kustosz Muzeum Pani Kinga Turska-Skowronek.
Wśród nagrodzonych byli reprezentanci Ziemi Pałuckiej, propagatorzy jej kultury, kontynuatorzy tej spuścizny, twórcy czynni i działający w swojej dziedzinie i nade wszystko nagradzani twórcy ludowi: Pani Jadwiga Bołka z Szubina – hafciarka, uprawiająca zdobnictwo pałuckie, Pani Krystyna Ługiewicz – hafciarka z Bożejewiczek oraz Piotr Woliński - rzeźbiarz z Kcyni. Wszystkim serdecznie jeszcze raz gratulujemy!.

Szubiński Dom Kultury stara się być propagatorem tej ważnej spuścizny kulturowej organizując nieprzerwanie od 61 lat najstarszy Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk, warsztaty i szkolenia dla dzieci młodzieży i dorosłych. Dziękujemy organizatorom i sponsorom, że jako instytucja kulturalna możemy tę twórczość pielęgnować. Podczas dzisiejszego rozdania medali padło wiele ważnych słów czego przykładem jest stwierdzenie obecnego na gali Marszałka Piotra Całbeckiego - „Jesteście solą tej ziemi”.

Materiał: Małgorzata Bołka, Alina Gordon

Oceń artykuł: 15 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Life, w dniu 29-11-2023 09:37:15 napisał:

    Hejjo zaczynamy dyskusje o naszym Maćku ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa hal
Szkolenie z HACCP
59PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)