Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 maja 2022

Święto w ZSS w Karnowie. Miłe wielopokoleniowe spotkanie

fot. powierzone

fot. powierzone

6 maja w Zss w Karnowie odbył się VI Międzyszkolny Turniej # Logopedyczny, w którym udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nakle, ZSS w Szubinie oraz ZSS w Karnowie.

Tegoroczna, bajkowa edycja, polegała na interpretacji scenicznej i plastycznej wierszy z trudnością logopedyczną. Uczniowie poradzili sobie z tym doskonale. Werdykt jury mógł być tylko jeden – wszyscy zajęli pierwsze miejsce!
Turniej logopedyczny odbywa się co roku w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i jest dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Kolejnym punktem naszego świętowania było przedstawienie „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów pod kierunkiem pań -Alicji Splitt oraz Małgorzaty Brząkowskiej. Na spektakl przybyli goście z Domu Pomocy Społecznej w Nakle.

To miłe, wielopokoleniowe spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

materiał: Agnieszka Gumul

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)