Dziś mamy 28 listopada 2020, sobota, imieniny obchodzą:

22 listopada 2020

Sytuacja ta może być niebezpieczna. Pojawiły się problemy na wiadukcie

fot. pow.

fot. pow.

Nawet po niewielkim deszczu zbiera się woda na# niedawno wybudowanym wiadukcie nad drogą ekspresową S5 w Kowalewie. Taka sytuacja może być niebezpieczna, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy możliwe są przymrozki.

Na początku listopada radna powiatowa Beata Danielewska-Szymczak złożyła interpelację w sprawie wiaduktu nad drogą ekspresową S5 w Kowalewie. Jej zdaniem wiadukt posiada wadę konstrukcyjną, przez którą na zjeździe z niego zbiera się woda.

– Przy zjeździe z wiaduktu, jadąc w kierunku Gąbina, po lewej stronie, gdzie został wybudowany dojazd do ulicy Sosnowej nawet po niewielkim deszczu zbiera się woda, która stoi także na drodze powiatowej Kowalewo–Gąbin. Są tam wprawdzie wybudowane odpływy, ale nie spełniają one swojej roli. Lada moment zaczną występować przymrozki i będzie dochodziło w tym miejscu do wielu kolizji - tłumaczy Danielewska-Szymczak. Poprosiła ona starostwo o interwencję u zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Instytucja ta wie o sytuacji, która wystepuje na wiadukcie w Kowalewie. – Miejsce znajduje się około 250 m za wiaduktem po stronie wschodniej i dotyczy skrzyżowania drogi dojazdowej DD-12 i drogi powiatowej 1952C. Woda zbiera się na skutek źle wyprofilowanych przechyłek na skrzyżowaniu. Sprawa jest nam znana i została zgłoszona wykonawcy tego odcinka S5. Odwodnienie na skrzyżowaniu wspomnianych dróg będzie poprawione w momencie dokończenia drogi dojazdowej po przeciwnej stronie drogi w tym samym miejscu – przekazał Julian Drob rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA. 

Dyrekcja twierdzi, że powodem tej sytuacji wcale nie jest wada konstrukcyjna wiaduktu. –  Biorąc pod uwagę miejsce występowania usterki, należy jasno stwierdzić, że nie ma to związku z konstrukcją wiaduktu. Wiadukt nie posiada żadnych wad konstrukcyjnych. Aktualnie prowadzone są prace przy nasypie i podbudowie wspomnianej drogi dojazdowej. Nieustannie monitorujemy bezpieczeństwo zarówno powstających, jak i istniejących dróg krajowych –  zapewnił rzecznik GDDKiA.

Spodziewać się możemy, że usterka zostanie w najbliższym czasie naprawiona. 

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Sprzedaż opon
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Botox i kwas hialuronowy
Czytniki kodów kreskowych
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)