Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2022

Szachiści z całego powiatu zjechali się do Mroczy. Znamy wyniki turnieju!

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

16 stycznia po raz szósty młodzi entuzjaści szachów przyjechali do# Mroczy gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się VI Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

Równolegle w Mroczy odbyły się jednocześnie 3 turnieje:

• Turniej A – dla Juniorów posiadających IV lub wyższą kategorię - z czasem 12’+4’’ na zawodnika, 7 rund
• Turniej B – dla zawodników z V lub bez kategorii – z czasem 30’ na zawodnika, 5 rund.
• Turniej C – Turniej przewidziany z myślą dla opiekunów i rodziców – z czasem 12’+4’’, 7 rund.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Okonek oraz Wiceprezes Klubu LUKS Feniks Mrocza – Iwona Zielińska. Turniej poprowadził sędzia I klasy – Mirosław Kozielski. Tego dnia w Mroczy zameldowało się przy szachownicach 75 zawodników.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”. Ostatecznie tytuł ten, dzięki lepszej punktacji pomocniczej, przypadł Alanowi Jagodzińskiemu. Drugie miejsce przypadło Wikorowi Haluja, a trzecie miejsce na podium zajął Jagodziński Olaf.

W Turnieju B pierwsze trzy miejsca wyglądały następująco: 1. miejsce – Paweł Sokół, Kamil Semrau, 3 miejsce – Roman Sokół. W tym turnieju była możliwość podwyższenia swojej kategorii szachowej co udało się sporej licznie osób.

W Turnieju C brało udział 23 zawodników. Dla niektórych była to pierwsza styczność z szachami. Wyniki nie były zaskakujące najlepszy był Mateusz Budnik. Za nim na podium miejsca zajęli Mariusz Darowicki.

Jak zawsze na turnieju panowała rodzinna atmosfera, dostępny był bar kawowo-herbaciany, a dla każdego zawodnika został zapewniony ciepły posiłek przygotowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach i zapraszamy na kolejne szachowe zmagania do Mroczy.

Materiał: Ewelina Musiał - UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 101 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)