Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

20 maja 2022

Technik ekonomista i rachunkowości pod patronatem Banku Spółdzielczego

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią podpisano uroczyście umowę pomiędzy placówką, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią.

Utworzona została Klasa Patronacka w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. W uroczystości udział wzięli: Tadeusz Sobol starosta nakielski, Sebastian Stożek prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Alina Kołcz, Wojciech Gawlak wiceprezesi Zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Justyna Gruntkowska dyrektor Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Tomasz Kokoszewski koordynator z ramienia Banku Spółdzielczego, Dariusz Jan Betscher dyrektor Zespołu Szkół w Nakle nad Notecią oraz koordynatorzy z ramienia szkoły Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz. Oprawę uroczystości przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunem Karolem Lizakiem.

Umowa Patronacka jest efektem porozumienia stron, które dostrzegły możliwość dalszej, sformalizowanej i wzajemnej współpracy w zakresie poprawy jakości kształcenia zawodowego i zapewnienia jego wysokiej efektywności.

Bank Spółdzielczy od lat wspiera szkołę, poprzez wspólny udział w wielu przedsięwzięciach.

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią technikum ekonomiczne i technikum rachunkowości są szkołami z wielkimi tradycjami. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, szkoła od nowego roku szkolnego 2022/2023 będzie realizowała następujące rozszerzenia: języka angielski i drugi przedmiot do wyboru. Znajomość języka angielskiego zapewnia lepszy dostęp do prestiżowych stanowisk, ale też sprawdza się na co dzień – poszerza dostęp do informacji, kultury, sztuki, ułatwia swobodniejsze podróżowanie, poszerza horyzonty, pozwalając na komunikowanie się z ludźmi innych narodowości.

Podpisanie umowy patronackiej to kolejne działanie związane z realizacją zadań reformy edukacji, mającej na celu rozwój szkolnictwa zawodowego. W myśl zasady: Szkoła dla biznesu- Biznes dla szkoły.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentownie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)