Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

31 stycznia 2023

"Trafione ferie” w Zespole Szkół w Szubinie. Czekają kolejne atrakcje

fot. powierzone

fot. powierzone

W zajęciach prowadzonych przez opiekunów: Alicję Jaśkowiak, Izabellę Bodnar, Witolda Błasiaka i ks. Krzysztofa Barczyńskego wzięło udział #36 uczniów klas VIII.

Wsparcia udzielili kadeci: klasa IV TB: Dominika Hejnicka – pełniąca obowiązki dowódcy, Anna Pęczek, klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwitt, Wiktor Dominiak, klasa I OPW: Julia Maras, Agata Kaizer, Marek Jaśkowiak, Błażej Chełminiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński, Wojtek Muzolf, Filip Wilkowski, Roksana Habera, Amelia Hewelt, Bartek Moraczewski. klasa TEW: Bartek Baran, Laura Smolińska.

W ramach pierwszej pomocy każdy uczestnik wykonał obrót poszkodowanego z brzucha na plecy, sprawdził parametry życiowe i ułożył poszkodowanego w pozycji bocznej.

Można było uczestniczyć w zajęciach z musztry wojskowej. Każdy chętny po przeszkoleniu mógł stać się dowódcą drużyny i przez chwilę sprawdzić się w roli instruktora musztry.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy. Por. Bartłomiej Budnik przybliżył uczestnikom dzisiejszych zajęć możliwości realizacji się w zawodzie żołnierza, omawiając zalety wynikające z podjęcia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Kadeci Marek Jaśkowiak i Bartek Baran samodzielnie prowadzili stanowisko, na którym ćwiczono składanie i rozkładanie broni.
Zapraszamy serdecznie na kolejne dni zabaw feryjnych na obiektach Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. W środę wyjątkowe spotkania na strzelnicach szkolnych: pneumatycznej i wirtualnej, rozpoczęcie rywalizacji w grupach feryjnych, która będzie trwała do czwartku, a w piątek – ostatni dzień ferii – wystawa broni sportowej i kolekcjonerskiej KSSK GWARD oddział Szubin, podsumowanie rywalizacji i wręczenie upominków.

Przez cały czas trwania „ferii” udostępniamy do zwiedzania wystawę „100 odbiorników na 100 urodziny” przedstawiającą 123 urządzenie i radioodbiorniki Firmy ELTRA (urodziny przypadają 1 marca 2023 roku). "Trafione ferie" swoim patronatem objął Starosta Powiatu Nakielskiego Pan Tadeusz Sobol.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)