"Trafione ferie” w Zespole Szkół w Szubinie. Czekają kolejne atrakcje

fot. powierzone
W zajęciach prowadzonych przez opiekunów: Alicję Jaśkowiak, Izabellę Bodnar, Witolda Błasiaka i ks. Krzysztofa Barczyńskego wzięło udział #36 uczniów klas VIII.
Wsparcia udzielili kadeci: klasa IV TB: Dominika Hejnicka – pełniąca obowiązki dowódcy, Anna Pęczek, klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwitt, Wiktor Dominiak, klasa I OPW: Julia Maras, Agata Kaizer, Marek Jaśkowiak, Błażej Chełminiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński, Wojtek Muzolf, Filip Wilkowski, Roksana Habera, Amelia Hewelt, Bartek Moraczewski. klasa TEW: Bartek Baran, Laura Smolińska.
W ramach pierwszej pomocy każdy uczestnik wykonał obrót poszkodowanego z brzucha na plecy, sprawdził parametry życiowe i ułożył poszkodowanego w pozycji bocznej.
Można było uczestniczyć w zajęciach z musztry wojskowej. Każdy chętny po przeszkoleniu mógł stać się dowódcą drużyny i przez chwilę sprawdzić się w roli instruktora musztry.
Dodatkową atrakcją było spotkanie z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy. Por. Bartłomiej Budnik przybliżył uczestnikom dzisiejszych zajęć możliwości realizacji się w zawodzie żołnierza, omawiając zalety wynikające z podjęcia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
Kadeci Marek Jaśkowiak i Bartek Baran samodzielnie prowadzili stanowisko, na którym ćwiczono składanie i rozkładanie broni.
Zapraszamy serdecznie na kolejne dni zabaw feryjnych na obiektach Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. W środę wyjątkowe spotkania na strzelnicach szkolnych: pneumatycznej i wirtualnej, rozpoczęcie rywalizacji w grupach feryjnych, która będzie trwała do czwartku, a w piątek – ostatni dzień ferii – wystawa broni sportowej i kolekcjonerskiej KSSK GWARD oddział Szubin, podsumowanie rywalizacji i wręczenie upominków.
Przez cały czas trwania „ferii” udostępniamy do zwiedzania wystawę „100 odbiorników na 100 urodziny” przedstawiającą 123 urządzenie i radioodbiorniki Firmy ELTRA (urodziny przypadają 1 marca 2023 roku). "Trafione ferie" swoim patronatem objął Starosta Powiatu Nakielskiego Pan Tadeusz Sobol.
Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół w Szubinie
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria


























Czytaj również
- Konkurs "Od technika do logistyka". Sukces Kajetana Solety z Żeglugi
- Drzwi otwarte w nakielskim liceum. Młodzież zapoznała się z ofertą szkoły
- Zajęcia profilaktyczne. Policjantka spotkała się z czwartoklasistami
- Ogólnopolski Konkurs "Od technika do logistyka". Udział uczniów Żeglugi
- O tradycjach i obrzędach w bibliotece. Wielkanocne zajęcia dla dzieci
Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.
(czytaj więcej)Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.
(czytaj więcej)Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.
(czytaj więcej)