Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

24 września 2021

Tygryski obchodziły Dzień Spadającego Liścia. Było kolorowo i wesoło!

fot. pow.

fot. pow.

Pomysłodawcą Dnia Spadającego Liścia w Samorządowym# Przedszkolu nr 2 w Szubinie jest Jerzy Szewczyk, który zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt.

23 września nie należy więc ze łzami żegnać lata, ale radośnie powitać nową kolorową porę roku. Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy od wizyty w Bibliotece Oddział dla dzieci w Szubinie. Dzieci wysłuchały wierszy i opowiadań o jesieni, poznały mieszkańców jesiennego lasu oraz powiedziały za co lubią nadchodzącą porę roku.

W ogrodzie przedszkolnym Tygryski zebrały kolorowe liście, które posłużyły do wykonania grupowego portretu „Pani Jesień”. Ze zgromadzonych w kąciku przyrody darów lasu dzieci układały esy – floresy. Udział w różnorodnych zabawach i zagadkach, pomógł utrwalić wiedzę dotyczącą zmian zachodzących w przyrodzie. Nie zabrakło także tańca i śpiewu przy piosence z użyciem kolorowych liści. Były zabawy ruchowe, jak: rzut kasztanem do celu, duże i małe podskoki jeżyków oraz zbieranie szyszek. Gdy poczuliśmy się zmęczeni usiedliśmy do stolików i wykonaliśmy zadania daltońskie: zagraliśmy w nową grę „Ja mam…., kto ma…” oraz połączyliśmy jesienne obrazki z ich cieniami.

Ten szczególny dzień upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze, pełnej radości i humoru. Było kolorowo i wesoło! I kto powiedział, że jesień jest szara i smutna? To na pewno nie przedszkolaki! 23 września nie należy ze smutkiem i żalem żegnać lata, ale radośnie powitać nową porę roku – jesień.

Materiał: Izabela Kaszewska

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Golonka wieprzowa tylna
6,99PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Cytryna
3,99PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)