Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

19 września 2021

Uczniowie odbyli szkolenie wojskowe. Poznali techniki ewakuacji rannego

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 6 – 10 września br. uczniowie klasy 2 Technikum Zespołu Szkół im.# prof. E. Chroboczka – Oddział Przygotowania Wojskowego wraz z opiekunem p. Mateuszem Smolińskim odbywali szkolenie wojskowe w miejscowości Pólko koło Koronowa.

W pierwszym dniu obozu uczniowie mieli za zadanie zbudować własnoręcznie obozowisko, a także zapoznali się z regulaminem obozu, przepisami bhp, porządkiem dnia oraz innymi wymogami obowiązującymi w Ośrodku.

Kolejnego dnia odbyło się szkolenie strzeleckie. Uczniowie zapoznali się z postawami strzeleckimi oraz zasadami bezpieczeństwa, a następnie odbył się marsz z mapą w nieznanym terenie.

W trzecim i czwartym dniu kadeci ćwiczyli sztukę przetrwania – rozpalali ognisko, przygotowywali posiłki. Przeprowadzono szkolenie medyczne, podczas którego uczniowie poznali techniki ewakuacji rannego z pola walki i uczyli się podstawowych zabiegów ratujących życie. Każdego dnia nie brakowało zajęć integracyjnych, kadeci m. in. grali w siatkówkę, piłkarzyki, strzelali z łuku. Niewątpliwie najlepszą atrakcją dla kadetów była gra terenowa paintball. Zostali podzieleni na grupy i w lesie pozorowali walkę przy użyciu markerów.

W ostatnim dniu szkolenia i pobytu na obozie ppor. rez. Łukasz Nieradko – odpowiedzialny za organizację obozu w Pólko -dokonał podsumowania końcowego. Zadowoleni uczniowie wrócili do domów zabierając ze sobą miłe wspomnienia.

Materiał: Agnieszka Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)