Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Upał przyciąga plażowiczów. Kąpielisko pęka w szwach!

fot. MM

fot. MM

Upały sprawiają, że Wąsosz przeżywa # w ostatnich dniach prawdziwy najazd plażowiczów. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to jedyne strzeżone kąpielisko w powiecie nakielskim, do którego z chęcią przyjeżdżają również mieszkańcy sąsiednich powiatów.

Kąpielowy sezon w Wąsoszu rozpoczął się w tym roku dokładnie 26 czerwca, a zakończy 30 sierpnia. Jest ono otwarte w godzinach od 10:00 do 18:00. W tym czasie nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa trzech ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

By zająć dogodne miejsce na plaży, najlepiej przyjechać z samego rana, bowiem wraz z upływem kolejnych godzin nad jezioro zjeżdżają się tłumy – zwłaszcza, gdy danego dnia panuje upał. Ponadto na obszarze kąpieliska wydzielono strefy dla osób potrafiących oraz niepotrafiących pływać. Plażowicza mogą także skorzystać z rozmaitych stoisk gastronomicznych nie brakuje licznych stoisk gastronomicznych.

Warto nadmienić, że ostatni sezon letni w Wąsoszu kosztował gminę Szubin niespełna 160 tys. zł. Było to o ok. 30 tys. zł więcej, niż w roku 2020. A jak będzie tym razem? Można się spodziewać, że ostateczne koszty za sezon letni w roku 2022 gmina poda najprędzej jesienią.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (17)

  Pi, w dniu 04-08-2022 14:24:53 napisał:

  Aż się odechciewa tam jechać ...

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Wczasowicz , w dniu 04-08-2022 16:24:17 napisał:

  Prawie jak w Mielnie tylko tłumów brak. Byłem tam na początku lipca to jakość wody nie zachwycała mimo deklaracji pani wice burmistrz że brzeg jeziora będzie posprzątany

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Beblot, w dniu 04-08-2022 17:54:49 napisał:

  Już jest syf w tym Wasoszu

  odpowiedz

  • 2 (4)

  ble, w dniu 05-08-2022 08:10:54 napisał:

  Po tym jak z miesiąc temu w wodzie przy plaży wśród ludzi brązowy klocek pływał przestaliśmy tam jeździć...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  wszystko w temacie, w dniu 05-08-2022 09:05:45 napisał:

  Jak się zastanowić skąd się wziął ten syf w wodzie? To odpowiedź sama się ciśnie na usta - Z BRAKU KULTURY PLAŻOWICZÓW. A gdzie mamy najczystsze wody w Polsce - tam gdzie ludzie mają zakaz wchodzenia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  JohnBeGood, w dniu 05-08-2022 12:29:36 napisał:

  Brązowy klocek mógł wypuścić się na szerokie wody z pobliskich "bezodpływowych" zbiorników na nieczystości.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Testowiron, w dniu 05-08-2022 15:17:44 napisał:

  Barany nakielskie włodarze nie wpadną na to żeby zrobić ścieżkę rowerową do Mroczy i zrobić eleganckie kąpielisko bo jednak Wąsosz o wiele dalej

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Marek, w dniu 05-08-2022 19:00:36 napisał:

  Cieszcie się, że radny z Szubina walczy o czysty Wąsosz od kilku lat. Gdyby nie on mielibyście już tam tylko szambo!

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Daun , w dniu 05-08-2022 21:58:51 napisał:

  No tak obraz samounicestwienia ale co tam Made In Polend buraken kompielen hoho

  odpowiedz

  • -3 (7)

  Przeciw sikaniu do jeziora, w dniu 05-08-2022 22:24:16 napisał:

  Pewien radny z Szubina walczy by wydać z budżetu mieszkańców kilkaset tysięcy złotych by toalety były bliżej kąpielskia, bo wstyd mu jak z lenistwa nie chce pokonać 200 m i sika wprost do jeziora

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Michu, w dniu 06-08-2022 00:38:28 napisał:

  A co z parkingiem? Czy jest?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Vbn, w dniu 06-08-2022 15:21:48 napisał:

  Tu wszyscy o wodzie a dojazd do plaży? Droga od skrzyżowania w Wasoszu do plaży to wielka porażka. Dziura na dziurze, łata na łacie. Ludzie tą trasą jedzie ful ludu. Piękna plaża a dojazd jak do obory wstyd

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Pi, w dniu 08-08-2022 08:34:45 napisał:

  Jak cała patologia z Szubina tam jeżdzi to nie ma się co dziwić że syf

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)