Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2023

Uroczyste przecięcie wstęgi. "Niebieskie Igrzyska 2023” w przedszkolu

fot. Archiwum SP3 w Szubini

fot. Archiwum SP3 w Szubini

Kolejny pracowity miesiąc za nami. Chociaż kwiecień-plecień lubi robić pogodowe psikusy, nas to zupełnie #nie zraziło, bo mamy gorące serca. Wciąż szukamy nowych okazji, aby łączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać naszą niespożytą energię. Dlatego w tym roku, propagując wiedzę o autyzmie, pierwszy raz wzięliśmy udział w Niebieskich Igrzyskach, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. To wydarzenie było podsumowaniem cyklu działań podjętych w mijającym miesiącu, który upłynął nam pod hasłem: „Kwiecień - miesiącem świadomości autyzmu”.

Niebieskie Igrzyska miały charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny, zapewniły nam sporo zabawy i rozbudziły cały wachlarz emocji, tym bardziej, że do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym ze spektrum autyzmu. Celem Igrzysk było zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi oraz integracja, rozwijanie i wzmacnianie więzi poprzez konkurencje drużynowe. Udowodniliśmy, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Wiodącym kolorem tego wydarzenia był kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem (ASD, eng. Autism Spectrum Disorder).

Niebieskie Igrzyska rozpoczęto przecięciem niebieskiej wstęgi, którego dokonała pani dyrektor Beata Bethke, przekazując również przedszkolakom „olimpijski ogień” do uroczystego zapalenia znicza tego sportowego wydarzenia. Następnie wszyscy złożyli sportową przysięgę podczas której obiecali dobrze się bawić i po krótkiej rozgrzewce przystąpili do zawodów. Dzieci miały okazję zaprezentować się w konkurencjach indywidualnych, w parach i drużynowych. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Nauczyły się, że sport to bardzo przyjemna i emocjonująca forma spędzania czasu, która daje wiele radości i wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, a każda grupa dodatkowo słodki upominek. Co istotne, w tym dniu nie była ważna rywalizacja czy bicie rekordów, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Dziękujemy bardzo Rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu tego sportowego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

Materiał: S.Dittrich, P.Gaszkowska-Grzeszczak, W.Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)