Dziś mamy 29 września 2023, piątek, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2023

Uroczyste przecięcie wstęgi. "Niebieskie Igrzyska 2023” w przedszkolu

fot. Archiwum SP3 w Szubini

fot. Archiwum SP3 w Szubini

Kolejny pracowity miesiąc za nami. Chociaż kwiecień-plecień lubi robić pogodowe psikusy, nas to zupełnie #nie zraziło, bo mamy gorące serca. Wciąż szukamy nowych okazji, aby łączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać naszą niespożytą energię. Dlatego w tym roku, propagując wiedzę o autyzmie, pierwszy raz wzięliśmy udział w Niebieskich Igrzyskach, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. To wydarzenie było podsumowaniem cyklu działań podjętych w mijającym miesiącu, który upłynął nam pod hasłem: „Kwiecień - miesiącem świadomości autyzmu”.

Niebieskie Igrzyska miały charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny, zapewniły nam sporo zabawy i rozbudziły cały wachlarz emocji, tym bardziej, że do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym ze spektrum autyzmu. Celem Igrzysk było zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi oraz integracja, rozwijanie i wzmacnianie więzi poprzez konkurencje drużynowe. Udowodniliśmy, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Wiodącym kolorem tego wydarzenia był kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem (ASD, eng. Autism Spectrum Disorder).

Niebieskie Igrzyska rozpoczęto przecięciem niebieskiej wstęgi, którego dokonała pani dyrektor Beata Bethke, przekazując również przedszkolakom „olimpijski ogień” do uroczystego zapalenia znicza tego sportowego wydarzenia. Następnie wszyscy złożyli sportową przysięgę podczas której obiecali dobrze się bawić i po krótkiej rozgrzewce przystąpili do zawodów. Dzieci miały okazję zaprezentować się w konkurencjach indywidualnych, w parach i drużynowych. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Nauczyły się, że sport to bardzo przyjemna i emocjonująca forma spędzania czasu, która daje wiele radości i wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, a każda grupa dodatkowo słodki upominek. Co istotne, w tym dniu nie była ważna rywalizacja czy bicie rekordów, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Dziękujemy bardzo Rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu tego sportowego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

Materiał: S.Dittrich, P.Gaszkowska-Grzeszczak, W.Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)