Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Uszkodzenia na Orzeszkowej. Naprawa przy okazji

fot. LZ

fot. LZ

W tym roku w budżecie gminy Szubin zaplanowana jest# budowa dwóch ulic w Rynarzewie – Marii Dąbrowskiej i Bocznej. Czy tę okazję można wykorzystać do wykonania drobnych remontów na jeszcze innej drodze?

Na jednym z odcinków sąsiadującej z ulicą Marii Dąbrowskiej – ulicą Elizy Orzeszkowej – jest kilka niedużych, ale głębokich uszkodzeń kostki brukowej (trylinki). Naprawa tych uszkodzeń, przy okazji budowy dwóch ulic, nie wymagałaby dużych nakładów. – Postępująca degradacja nawierzchni ulicy Orzeszkowej, bez jej bieżącej naprawy, narazi w przyszłości gminę na duże koszty, roszczenia ubezpieczeń i skargi mieszkańców – twierdzi radny Artur Michalak, który poprosił o wykorzystanie nadarzającej się okazji i wyremontowanie dodatkowej drogi.

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przyznał, że taka naprawa jest w planach gminy. Ma ona polegać na naprawie lub wymianie uszkodzonych płytek betonowych w nawierzchni ulicy Orzeszkowej. Ma to zostać zrobione w drugiej połowie 2022 roku.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Mariusz, w dniu 21-05-2022 18:15:35 napisał:

  Inwestycje na ul.tysiaclecia trzeba dokończyć parking trawniki znaków poziomych już prawie nie widać jak się za coś płaci to trzeba pilnować czy inwestycja jest dokończona

  odpowiedz

  • -3 (11)

  Szubin , w dniu 21-05-2022 19:38:50 napisał:

  A radny Michalak nie już sobie odpuści te troskę o Szubinskie drogi miał okazję się wykazać przez swoją kadencję nieudolna Temu Panu już dziękujemy

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Z Rynarzewa, w dniu 21-05-2022 21:47:08 napisał:

  Michalak przez 4 lata kadencji na stołku burmistrza dał się poznać jako bardzo słaby gospodarz zapuszczając stan gminnych dróg i był znany ze skromnych inwestycji drogowych, bo pieniądze były potrzebne na lans i autopromocję tego partacza

  odpowiedz

  • 5 (5)

  internauta, w dniu 22-05-2022 11:23:47 napisał:

  zbliza sie lato i wiosne juz mamy / dlaczego w calym wojewodzwie dzialaja fontanny a w Szubinie nie ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)