Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

23 listopada 2021

Wernisaż szopek Przemysława Kozłowskiego. Nastał magiczny czas

fot. pow.

fot. pow.

Od wtorku 23 listopada do 2 grudnia w# murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna można oglądać szopki autorstwa Przemysława Kozłowskiego.

Wszystkie prezentowane szopki, a jest ich 14, wykonane zostały z zapałek. Wernisaż wystawy odbył się we wtorek 23 listopada. Zebranych powitała dyrektor muzeum dr Kamila Czechowska, która przestawiła sylwetkę artysty. Następnie głos zabrał bohater wydarzenia. Przemysław Kozłowski mówił o swojej pasji i technice wykonania szopek i pozyskiwania zapałek. Następnie gratulacje artyście złożył wójt gminy Sicienko Piotr Chudzyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sicienku Magdalena Stężewska oraz zastępca burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak i rzeźbiarz Piotr Woliński. W spotkaniu wzięli udział m.in. członek zarządu Powiatu Nakielskiego Ignacy Pogodziński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie Marlena Posadzy, dyrektorzy szubińskich instytucji kultury Alina Gordon i Mirosław Rzeszowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy Marian Wiśniewski, prezes Grupy Plastyków Plama’s Hanna Zawadzka-Pleszyńska wraz z członkami grupy. Niecodzienna aranżacja wystawy w muzeum była możliwa dzięki wsparciu Nadleśnictwa Szubin, które przekazało świerki na potrzeby wydarzenia.
Przemysław Kozłowski urodził się 27 stycznia 1984 roku w Bydgoszczy. Od dziecka zmagał się z problemami zdrowotnym. Z tego powodu wiele czasu spędził w bydgoskich szpitalach. Od urodzenia do 2014 roku mieszkał w Grzecznej Pannie koło Szubina. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Sędziwoja w Szubinie. Z powodu stanu zdrowia nie podjął dalszej nauki. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął w wieku trzech lat. Wtedy to mama dała mu kredki i blok rysunkowy. Następnie rozwijał swój talent w różnych kierunkach. Nie ograniczał się do rysunku i poszukiwał własnej drogi artystycznej. Stworzył płaskorzeźby o tematyce związanej z Szubinem, które znajdują się w zbiorach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna. Brał udział w konkursach plastycznych i jest członkiem Grupy Plastyków Plama’s w Szubinie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Od kilku lat jego życiową pasją jest tworzenie szopek z zapałek. Dorobek i twórczość artysty można śledzić na Facebooku – na stronie „Świat zapałek Przemysława Kozłowskiego”. Obecnie mieszka i tworzy w miejscowości Słupowa w gminie Sicienko.

Materiał: Kamila Czechowska - Muzeum Ziemi Szubińskiej 

Oceń artykuł: 15 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (2)

    Mati G ., w dniu 23-11-2021 18:56:33 napisał:

    Jesce raz gratuluje sz p Przemysławie przepięknej wystawy

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)