Wiedzą dużo o Powstaniu Wielkopolskim. Wyłoniono laureatów konkursu

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej
23 listopada 2022 roku w Muziem Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbyła się XXIV edycja konkursu #„Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych ”. W tym roku zgłosiło się pięć szkół z terenu Powiatu Nakielskiego.
Lista laureatów konkursu:
Miejsce I – Eryk Tuszyński, z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, nauczycielem przygotowującym uczestnika była pani Violetta Hejza.
Miejsce II – Amadeusz Hak, z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, nauczycielem przygotowującym uczestnika był Marcin Lisiecki.
Miejsce III – ex aequo – Gracjan Bonin, z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, nauczycielem przygotowującym uczestnika był Rafał Woźniak. Miłosz Guziński, z I Liceum Ogólnokształtującego w Szubinie, nauczycielem przygotowującym uczestnika był Piotr Szybowicz.
Miejsce IV – Jakub Wiatr, z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Nakle nad Notecią, nauczycielem przygotowującym uczestnika był Krzysztof Borus.
W czasie obrad jury konkursowego uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami zwiedzili naszą wystawę czasową „Obrzędowość Pogrzebowa”. W ciągu dnia dyrektor muzeum Tomasz Pasieka zorganizował spotkanie z nauczycielami podczas którego zostały poruszony temat przyszłych konkursów.
Organizatorem konkursu i fundatorem nagród było Muziem Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Pragniemy również podziękować nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież.
Informujemy, że w 2023 roku konkurs odbędzie się 23 lutego. Ostateczny termin zgłaszania uczestników to 27 stycznia (2023 r).
Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria













Czytaj również
- Udało się nawiązać 14 łączności. Treningi i przeszkolenie z użycia AED
- Ćwiczenia w ramach Trafionych Ferii. Sympatyczna atmosfera i odwiedziny
- "Trafione ferie” w Zespole Szkół w Szubinie. Czekają kolejne atrakcje
- Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Wyjazd edukacyjny
- Konkurs "Mistrzowie Energii”. Uczniowie zaangażowani w inicjatywę
Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.
(czytaj więcej)Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.
(czytaj więcej)Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.
(czytaj więcej)Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!
(czytaj więcej)