Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

20 kwietnia 2021

Wiosenne atrakcje przedszkolaków. Miło i aktywnie spędzają czas

fot. pow.

fot. pow.

Chociaż pogoda nie zachęca, przedszkolaki z# Samorządowego Przedszkola nr 3 i tak czują wiosenną radość w powietrzu.

Początek wiosny sprzyjał artystycznym zapędom, więc dzieci przywitały nową porę roku w barwny sposób. Najpierw powstał ogromny portret Pani Wiosny, który był wspólnym dziełem wszystkich przedszkolnych grup, a następnie świętowaliśmy Tydzień Kolorów. W każdym dniu wszystkich obowiązywał określony kolor ubioru. W poniedziałek zaczynaliśmy kolorowi niczym tęcza, by w piątek zakończyć tydzień bardzo słonecznie, żółci jak kurczaczki. Te kilka dni wykorzystaliśmy również do tego, aby wprowadzić przedszkolaki w świat praw dziecka.  

Pierwsze cieplejsze dni wiosny bez wahania wykorzystaliśmy na spacery do pobliskiego parku i zabawy na naszym przyjaznym placu zabaw. A gdy aura nie rozpieszczała, przepełnione energią przedszkolaki ponownie miały okazję, aby wyhasać cię w sali integracji sensorycznej pod okiem specjalistów.

Początek wiosny to także dobra okazja do zwiększania świadomości nt. problemów zdrowotnych i rozwojowych. Jako przedszkole integracyjne przywiązujemy ogromną wagę do tolerancji, otwartości i szacunku. Z dużym zaangażowaniem obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, znany także jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Pierwszego dnia wiosny było naprawdę wesoło, gdy jak co roku wszyscy zakładaliśmy kolorowe skarpetki (oczywiście nie do pary!), które są symbolem zespołu Downa. 

Trudny czas pandemii służy nam do nauki łączenia tradycji z nowoczesnością. Przedszkolaki  uczą się korzystać z tablic multimedialnych czy zrobotyzowanych zabawek. Przedświąteczny okres upłynął więc pod znakiem technologii. Bawiliśmy się w kodowanie i zorganizowaliśmy zajęcia otwarte online, podczas których przedszkolaki z grupy Muchomorki poszukiwały skarbu wielkanocnego zająca. Ogromną radość sprawiło im nie tylko odnalezienie skrzyni ze skarbami, ale też możliwość interakcji z rodzicami przez Internet. To było dla dzieci naprawdę ciekawe przeżycie, że mogły mieć kontakt z rodzicami, będąc jednocześnie w przedszkolu. A wiele takich zajęć przed nami!

Nie możemy się doczekać kolejnych pracowitych, ale i niemniej fascynujących dni. Z niecierpliwością przygotowujemy się do tego, by ponownie spotkać się z naszym kochanym psem na dogoterapii oraz poczuć wiatr we włosach uczestnicząc w hipoterapii. Uwielbiamy zwierzęta, ale jeszcze bardziej lubimy ze sobą być. Czekamy na spotkanie z rówieśnikami, a że mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, z ciekawością oczekujemy również na nowe koleżanki i kolegów.

Materiał: Patrycja Gaszkowska-Grzeszczak - Samorządowe Przedszkole nr 3 Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)