Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

01 lutego 2023

Wirtualna gra warcabowa. Potyczki na portalu Lidraughts

W piątek, 27 stycznia, na portalu Lidraughts odbyły się XIX Warcabowe Mistrzostwa I LO Szubin z udziałem warcabistów# I LO w Szubinie, SP w Królikowie, ale także graczy z Holandii, MLKS Krajny Sępólno Krajeńskie i MDK 1 w Bydgoszczy.

Na listach startowych znalazło się 27 zawodników, a zwyciężyłDawid Gotowski - wielokrotny medalista mistrzostw świata i mistrzostw Polski juniorów. Wyniki pierwszej dziesiątki przedstawiały się następująco: I miejsce Dawid Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz), II miejsce Porter Richardson (Holandia), III miejsce Aleksandra Bała (I LO Szubin), IV miejsce Stanisław Terlecki (SP Królikowo), V miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin), VI miejsce Julia Tonn (I LO Szubin), VII miejsce Adam Wojas (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie), VIII miejsce Daniel Lubawy (SP Królikowo), IX miejsce Jacek Wypych (I LO Szubin), X miejsce Kacper Kamyszek (I LO Szubin).

Dane techniczne turnieju: warcaby klasyczne (64), system arena, tempo - 3 minuty na uczestnika, czas gry - 30 minut.

Materiał: A.Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)