Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

04 marca 2023

Wojewódzki konkurs plastyczny. Sylwia Marmurowicz laureatką

fot. Ewelina Marczak

fot. Ewelina Marczak

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8 - Sylwia Marmurowicz zajęła #III miejsce w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Polska literatura dziecięca i młodzieżowa w ilustracji” pod nazwą „Czytając Mickiewicza”.

Sylwia, za namową p.Barbary Wiencelewskiej-Cyranowicz, wykonała ilustrację do utworu "Pan Tadeusz".

Rozdanie nagród i wręczenie dyplomów laureatom konkursu odbędzie się w kwietniu 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.

Sylwio! Wielkie gratulacje!

Materiał: Ewelina Marczak / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)